Американську аудиторію події на Близькому Сході цікавили менше, ніж журналістів

00:00,
10 Лютого 2011
1292

Американську аудиторію події на Близькому Сході цікавили менше, ніж журналістів

00:00,
10 Лютого 2011
1292
Американську аудиторію події на Близькому Сході цікавили менше, ніж журналістів
Події в Єгипті – найбільша міжнародна новина в США за останні чотирироки.

Заворушення в Єгипті та загалом на Близькому Сході стали найактивніше висвітлюваною американськими засобами масової інформації міжнародною подією за останні чотири роки. Такі дані наводяться у звіті The Project for Excellence in Journalism’s News Coverage Index.

 

Цей звіт є регулярним рейтингом популярності тем, що висвітлюються американськими медіа. Щотижня експерти аналізують за оригінальною методикою більш ніж півсотні джерел новин, включаючи друковані видання, телеканали, радіостанції та сайти. Компанія Pew започаткувала цей рейтинг у січні 2007 року.

 

Найактивніше події  в Єгипті висвітлювали кабельні телеканали, де ця тема отримала рейтинг 76%. Також багато уваги цим заворушенням приділили друковані видання – 44%, та онлайнові джерела новин – 51%. До подій у Єгипті, найбільш популярними у медіа темами були війна в Іраку у вересні 2007 із 43% рейтингу та землетрус у Гаїті  в 2010 – із 41%.

 

Автори рейтингу пояснюють надзвичайну зацікавленість засобів масової інформації подіями на Близькому Сході тим, що в епіцентрі подій перебувала велика кількість журналістів та телекамер різних мовників. Важливо й те, що журналісти самі опинилися серед тих, хто постраждав від насилля, а отже, стали учасниками сюжетів у новинах. Цікавий аудиторії був і політичний аспект подій.

 

Результати рейтингу спровокували дискусії в журналістському середовищі. Відомо, що останнім часом багато американських видань через кризу скоротили свою присутність за кордоном і ліквідували значну кількість корпунктів. То чи не є високий рейтинг новин із Єгипту натяком на те, що цю практику треба переглянути, а багатьом виданням відновити роботу своїх кореспондентів на місцях, не розраховуючи виключно на фрилансерів? Чи, навпаки, ми бачимо, що медіа чудово обходяться й без необхідності тримати в гарячих точках своїх репортерів? І найважливіше: як до цього ставляться читачі та глядачі?

 

За даними іншого звіту Pew, News Interest Index, - рейтингу того, що найбільше цікавить аудиторію медіа, - американці значно менше цікавилися тим, що відбувається в Єгипті, порівняно з активністю висвітлення цих подій у медіа.

 

Тільки третина опитаних (32%) стежили за заворушеннями в Єгипті досить уважно. Тижнем раніше рівень зацікавленості був ще нижчим – 17%. У той же час, 26% американців уважно стежили за сніговою бурею. Цікаво, що надзвичайно потужний снігопад, що накрив Середній Захід країни, посів серед популярних тем, висвітлюваних у медіа, друге місце з рейтингом 8%.

 

Три чверті опитаних підкреслили, що, незважаючи на важливість заворушень у Єгипті, їхня увага в першу чергу біла прикута до подій у власній країні. Половина респондентів намагалася стежити за протестами на Близькому Сході, але відчувала недостатню поінформованість та відсутність у медіа детального пояснення всіх обставин цих подій та їхньої передісторії.

 

Колишній закордонний кореспондент Джон Гемілтон, який викладає зараз в університеті Луїзіани, пояснює на сайті Nieman Report невисокий рівень зацікавленості міжнародними новинами тим, що «серед американців дуже мало людей, що цікавляться новинами із за кордону», а, отже, серйозні міжнародні новини «не продаються». В той же час, він уважає, що ситуацію можна виправити: працюючи якісно й професійно, журналісти можуть викликати у публіки значний інтерес до того, що відбувається у світі.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду