Дослідження: надмір комунікацій шкодить здоровому сну

00:00,
8 Березня 2011
1587

Дослідження: надмір комунікацій шкодить здоровому сну

00:00,
8 Березня 2011
1587
Дослідження: надмір комунікацій шкодить здоровому сну
Науковці радять залишати мобільні телефони, ноутбуки та іншу техніку за порогом спальні.

Надмір комунікаційних технологій у сучасному житті нищить нашу здатність спати з користю й приємністю для себе. Американська організація «Національний фонд сну» (www.sleepfoundation.org) виявила, що 95% респондентів використовують засоби комунікації (мобільні телефони, комп’ютери з інтернетом, телевізори, відеоігри  тощо) протягом години перед тим, як заснути. Саме це, згідно із висновками експертів, негативно впливає на сон.

 

Згідно з результатами щорічного дослідження «Сон в Америці», 63% опитаних американців у віці від 13 до 64 років не висипаються у будні. У середньому вони хотіли б спати сім з половиною годин, тоді як сплять менше семи. 60% стверджують, що мають проблеми із сном щоночі або майже щоночі: прокидаються, ходять уві сні, встають уранці виснажені тощо.

 

Докладні результати дослідження (англійською мовою).

 

61% опитаних стверджують, що користуються портативним комп’ютером в останню годину перед сном один або декілька разів на тиждень. Молодь поступово відмовляється від ритуального перегляду телебачення перед сном, воліючи засинати із смартфоном чи ноутбуком.

 

«Штучне освітлення в період між смерканням і часом, коли людина лягає спати, пригнічує виділення гормону мелатоніну, який стимулює сон,  посилює тривожність, пришвидшує пульс, а відтак людині важче заснути, - коментує професор Гарвардської медичної школи Чарлз Чейслер. – Це дослідження засвідчило, що люди постійно використовують перед сном пристрої з екранами, які випромінюють світло. Використання подібних технологій у спальні може негативно вплинути на сон». Згідно з гіпотезою вчених, інтерактивні технології, що вимагають активної участі споживача, є шкідливішими за ті, що передбачають пасивне споживання (телебачення, музика).

 

Національний фонд сну дає певні рекомендації для тих, хто має проблеми із сном:

 

- Лягайте й вставайте щодня в один і той самий час.

 

- Яскраве освітлення вранці, але не ввечері.

 

- Робіть зарядку вранці, але уникайте фізичних вправ перед сном.

 

- Не бухайтесь спати відразу – полежіть, розслабтесь.

 

- Спальня – тільки для сну. Всі мобільні телефони, комп’ютери та інші пристрої, які вас дратують, лишаються за її порогом.

 

- Якщо протягом двадцяти хвилин вам не вдалося заснути – встаньте і займіться чимось, що допоможе вам розслабитись.

 

- Занотовуйте переживання, які не дають вам спати або змушують прокидатись.

 

- Уникайте продуктів із кофеїном, шоколаду та сигарет перед сном (сигарет взагалі краще уникати).

 

- Не об’їдайтеся перед сном.

 

- Не вживайте алкоголю – чарка, можливо, допоможе заснути, але сон не стане кращим за якістю;

 

-  Не вживайте медикаментів – ані снодійних, ані навпаки, - окрім як за рецептом лікаря.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ning.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду