Дослідження: оптимісти й песимісти у твітері гуртуються окремо
Дослідження: оптимісти й песимісти у твітері гуртуються окремо
Американський психолог Йоган Боллен із Університету Індіани та його колеги дослідили 129 мільйонів записів у сервісі мікроблогів Twitter і виявили, що задоволені життям твітеряни неохоче спілкуються з тими, хто вічно жаліється на життя, і навпаки. Про результати дослідження пише The New Scientist.
Соціальні психологи й раніше знали, що в соціальних мережах люди радше гуртуються із собі подібними. Науковці вирішили перевірити, чи це правило стосується того, наскільки ті чи інші користувачі задоволені життям. Протягом півроку вони відстежували повідомлення у твітерах 102 тисяч користувачів, застосовуючи стандартну психологічну методологію оцінки емоційного стану, аналізу негативних чи позитивних слів тощо. Таким чином вони визначили суб’єктивне самопочуття кожного з піддослідних.
Як виявилось, задоволені життям і щасливі користувачі зазвичай обмінюються повідомленнями із такими самими, а ті, що бачать життя в чорних барвах – із собі подібними. Результати дослідження дали науковцям підстави стверджувати, що рівень оптимізму і задоволення життям є однією з ознак, за якою люди гуртуються в соціальних мережах. Причини цього залишаються невідомими науковцям: за однією гіпотезою, люди просто шукають тих, чий настрій подібний до їхнього, за іншою, - настрій чужих твітів може «заразити» нас добрим чи поганим настроєм.
«Медіаграмотність»