Дослідження: оптимісти й песимісти у твітері гуртуються окремо

00:00,
16 Березня 2011
1438

Дослідження: оптимісти й песимісти у твітері гуртуються окремо

00:00,
16 Березня 2011
1438
Дослідження: оптимісти й песимісти у твітері гуртуються окремо
Суб’єктивне відчуття вдоволення життям є ще однією ознакою, за якою люди зближуються із собі подібними в соціальних мережах.

Американський психолог Йоган Боллен із Університету Індіани та його колеги дослідили 129 мільйонів записів у сервісі мікроблогів Twitter і виявили, що задоволені життям твітеряни неохоче спілкуються з тими, хто вічно жаліється на життя, і навпаки. Про результати дослідження пише The New Scientist.

 

Соціальні психологи й раніше знали, що в соціальних мережах люди радше гуртуються із собі подібними. Науковці вирішили перевірити, чи це правило стосується того, наскільки ті чи інші користувачі задоволені життям. Протягом півроку вони відстежували повідомлення у твітерах 102 тисяч користувачів, застосовуючи стандартну психологічну методологію оцінки емоційного стану, аналізу негативних чи позитивних слів тощо. Таким чином вони визначили суб’єктивне самопочуття кожного з піддослідних.

 

Як виявилось, задоволені життям і щасливі користувачі зазвичай обмінюються повідомленнями із такими самими, а ті, що бачать життя в чорних барвах – із собі подібними. Результати дослідження дали науковцям підстави стверджувати, що рівень оптимізму і задоволення життям є однією з ознак, за якою люди гуртуються в соціальних мережах. Причини цього залишаються невідомими науковцям: за однією гіпотезою, люди просто шукають тих, чий настрій подібний до їхнього, за іншою, - настрій чужих твітів може «заразити» нас добрим чи поганим настроєм.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
twibies.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду