«Еліта» загрожує соціальній природі твітера

00:00,
29 Березня 2011
1442

«Еліта» загрожує соціальній природі твітера

00:00,
29 Березня 2011
1442
«Еліта» загрожує соціальній природі твітера
Згідно з дослідженням, 50% прочитаних повідомлень належать 0,05% користувачів сервісу мікроблогів.

Ви маєте твітер, фоловите своїх друзів і парочку знаменитостей. Ваші друзі фоловлять вас, інших друзів і парочку знаменитостей… Як свідчить дослідження «Хто кому і що говорить у твітері» (Who Says What to Whom on Twitter), усе йде до того, що з горизонтальної системи рівноправних зв’язків твітер перетвориться на вертикальну систему передачі інформації, де «масовка» споживатиме повідомлення «еліти», повідомляє Mashable!

 

Дослідники проаналізували 260 мільйонів твітів, що містили посилання. Предметом їхнього дослідження (повний текст англійською мовою) було споживання повідомлень. Як виявилось, близько 20 тисяч користувачів сервісу мікроблогів, або 0,05% від загальної кількості, продукують близько 50% спожитих (прочитаних іншими користувачами) повідомлень.

 

«Еліта» твітера належить до чотирьох категорій: медіа, знаменитості, організації та блогери. Всіх інших дослідники віднесли до категорії звичайних користувачів. Результати дослідження підтвердили, що в середовищі «еліти» зв’яки будуються за принципом, відмінним від зв’язків між звичайними твітерянами. Так, якщо пересічний користувач фоловить інших звичайних, а також кількох цікавих йому представників «еліти», то «елітарні» юзери фоловлять переважно собі подібних. Таким чином, вони лише спускають інформацію публіці, але майже не отримують зворотного зв’язку.

 

Звісно, гуртування більшої кількості користувачів навколо джерел кваліфікованої інформації та відомих особистостей притаманне для всіх соціальних медіа, одначе у випадку твітера ця тенденція може змінити природу сервісу, перетворивши його з соцмережі на односторонній канал передавання інформації.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
insanemom.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду