Російська пропаганда нарощує свій вплив у соцмережах - звіт Ради Європи

Російська пропаганда нарощує свій вплив у соцмережах - звіт Ради Європи

13:00,
1 Листопада 2017
3035

Російська пропаганда нарощує свій вплив у соцмережах - звіт Ради Європи

13:00,
1 Листопада 2017
3035
Російська пропаганда нарощує свій вплив у соцмережах - звіт Ради Європи
Російська пропаганда нарощує свій вплив у соцмережах - звіт Ради Європи
Автори:
Рада Європи оприлюднила новий звіт про боротьбу з дезінформацією в глобальній медійній мережі.

У ньому проаналізовано які дезінформаційні кампанії стали більш потужними та як вони впливають на глобальне інформаційне середовище. Аналітики помітили, що хоча значна частина пропагандистського контенту як і раніше поширюється через такі канали, як RT та Sputnik, але все більше активності починає припадати й на соціальні мережі.

«Нові технології фундаментально змінили способи, в які інформація створюється, передається та споживається людьми. Соціальні медіа дають всеохопні та дешеві платформи для поширення інфомації з функціональним набором інструментів для того, аби керувати цим процесом», - йдеться у звіті. Окрім того, при поширенні новин у соцмережах акцент зміщується з джерела на саму історію, таким чином користувачі менше зважають на те, хто опублікував її та чи варта вона довіри.

Дослідники також наводять статистику, зо порівнюючи з даними 2008 року, користувачі стали проводити в соцмережах у два рази більше часу. Окрім того, специфічна архітектура соцмереж заохочує користувачів ділитися більш емоційним контентом, який отримає відгук від інших користувачів. Ця особливість може бути використана для посилення певних повідомлень і як наслідок - для маніпуляцій та дезінформації. «Без посилення дезинформація опиняється в глухому куті», - йдеться у доповіді.

Дослідники пропонують редакціям співпрацювати в галузі фактчекінгу, окреслити чітку редакційну політику, яка допоможе уникнути маніпуляцій з боку тих, хто намагається через медіа ретранслювати шкідливу або неправдиву інформацію, встановити сильні етичні стандарти та більше розповідати про аудиторії про критичне ставлення до інформації, яку вона споживає.

Нагадаємо, оперативна робоча група ЄС зі стратегічних комунікацій (East StratCom Task Force) виявила за два роки понад 3 тис. випадків дезінформації від російськомовних ЗМІ.

Також у США триває розслідування щодо можливого впливу Росії на президентські вибори в 2016 році. Великі технокомпанії Facebook, Google та Twitter виявили мережі акаунтів та платних рекламних кампаній, які поширювали підозрілі меседжі в інтернеті.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Рада Європи
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду