Журналістку Wall Street Journal засудили в Туреччині за «пропаганду тероризму»

FreeRealTime

Причиною для судового розгляду стала стаття журналістки за 2015 рік, через яку її звинуватили у «пропаганді тероризму» в Туреччині, пише The Guardian. Комітет захисту журналістів засудив вирок, винесений судом щодо Айли Альбайрак.

«Ми закликаємо владу Туреччини не оскаржувати апеляцію Айли Альбайрак та зняти усі висунуті звинувачення», - прокоментувала Ніна Огнянова, представниця Комітету захисту журналістів.

Стаття, через яку турецька влада почала судову справу проти журналістки, розповідала про зусилля уряду придушити турецько-курдський конфлікт, використовуючи сльозоточивий газ та бойові набої.   

«Це рішення показує, наскільки влада не хотіла, аби стало відомо про військові операції, які відбувалися на південному сході Туреччини», - прокоментувала Айла Альбайрак. У Wall Street Journal також повідомили про те, що вже працюють над поданням апеляції.

Минулого місяця в Туреччині почався суд над 30 журналістами газети «Zaman». Їх звинувачують в причетності до спроби державного перевороту, у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленом та в членстві в збройній терористичній організації.

За даними організації Amnesty International, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу.

Міністерство юстиції Туреччини оголосило у липні 2016 року було заарештовано більше 50 000 осіб, а з моменту спроби перевороту - 169 013 осіб.

comments powered by Disqus