Затриманий у Мінську журналіст каналу «Белсат» оголосив голодування

Наша Ніва

Журналіст був затриманий 25 березня у Мінську, коли висвітлював розгін силовиками в центрі міста учасників Дня волі. Про це повідомляє BBC з посиланням на прес-службу Білоруської асоціації журналістів.

Після затримання суд Московського району білоруської столиці засудив його до 15 діб адміністративного арешту за звинуваченням у дрібному хуліганстві. Під час судового слухання співробітник міліції Варіончик заявив, що Олександр Борозенко вигукував нецензурні вирази і не представився журналістом. Представник ОМОНу Михалевич заявив суду, що Борозенко висловлював невдоволення «декретом про дармоїдство» президента Лукашенка.

Журналіст назвав свідчення правоохоронців такими, що не відповідають дійсності і запропонував ознайомитися з відео затримання, яке зняли його колеги. На ньому видно, як співробітники ОМОНу перегороджують шлях журналісту і перехожим та відправляють до припаркованого поруч автозаку. Правоохоронці відмовилися подивитися журналістське посвідчення Борозенко.

Відео затримання журналіста було продемонстровано в суді, але не вплинуло на вирок.

Раніше Білоруська асоціація журналістів (БАЖ) направила листи на адресу міністра внутрішніх справ і генерального прокурора з вимогами розслідувати затримання журналістів під час висвітлення «Маршів недармоїдів» у Білорусі.

comments powered by Disqus