ЗАХІД ОЦІНЮЄ УКРАЇНСЬКІ ВИБОРИ, ПРОВІДНІ УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕКАНАЛИ НЕ ПОСПІШАЮТЬ ТРАНСЛЮВАТИ ОЦІНКИ

00:00,
7 Листопада 2010
711

ЗАХІД ОЦІНЮЄ УКРАЇНСЬКІ ВИБОРИ, ПРОВІДНІ УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕКАНАЛИ НЕ ПОСПІШАЮТЬ ТРАНСЛЮВАТИ ОЦІНКИ

00:00,
7 Листопада 2010
711
ЗАХІД ОЦІНЮЄ УКРАЇНСЬКІ ВИБОРИ, ПРОВІДНІ УКРАЇНСЬКІ ТЕЛЕКАНАЛИ НЕ ПОСПІШАЮТЬ ТРАНСЛЮВАТИ ОЦІНКИ
Серед головних новин післявиборчого тижня була оцінка світовою спільнотою місцевих виборів в Україні, що відбулися 31жовтня.  

Зокрема, офіційний Вашингтон назвав їх «кроком назад порівняно з останніми президентськими виборами» та розкритикував зміни до виборчого законодавства, які «зіграли на користь правлячої Партії регіонів». Верховний представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Кетрін Ештон висловила занепокоєння інформацією про порушення під час голосування, які «підривають довіру народу до виборчого процесу та подальшого укріплення демократії в Україні».  На момент виходу новин, що розглядаються у цьому моніторингу, офіційної резолюції ПАРЄ з критичною оцінкою України ще не було.

 

У новинах Першого національного висловлювання представника ЄС розкрито детально, водночас щодо оцінки США подано лише коментар цієї оцінки Іваном Попеску, віце-президентом ПАРЄ і депутатом фракції Партії регіонів, без нагадування про суть оцінки. Таким чином, ті глядачі, які не були ознайомлені з позицією США (оприлюдненою американським посольством на власному сайті 3 листопада), з ефіру Першого національного не змогли скласти повне уявлення щодо цієї теми.

 

У сюжетах «1+1» позицію Європи висвітлено не було взагалі. «Інтер» передав цілком маніпулятивний меседж «ПАСЕ признала состоявшиеся местные выборы демократичными», підмінивши заявою віце-президента ПАРЄ Івана Попеску (що є членом фракції Партії регіонів) офіційну позицію ПАРЄ, яка була висловлена в резолюції наступного дня і повністю суперечила заяві Попеску.

 

СТБ подав новину коротко, без цитат і прізвищ посадовців, однак повністю передав суть.  Повідомлення цього каналу можна вважати максимально вдалим: розміщення його на початку випуску сигналізує про високу важливість для суспільства; водночас відсутня перевантаженість тексту іменами посадовців та маловажливими деталями їх висловлювань. Повідомлення СТБ було найчіткішим і найкомфортнішим для пересічного глядача.
 

Новий канал взагалі утримався від трансляції оцінки європосадовця. ICTV також про неї не згадав, процитувавши, однак, на початку блоку матеріалів про вибори нового генпрокурора: «Масових порушень на виборах не було». Ця фраза прозвучала як логічний заголовок блоку, тому навряд чи сприяла створенню об'єктивної картини думок. Про думку ж Вашингтону ICTV говорив у новинах напередодні.
 

5 канал подав і коментар Івана Попеску щодо позиції США, і заяву Кетрін Ештон. Повідомлення цього каналу теж можна вважати гарним прикладом подачі, як і повідомлення СТБ.
 

«Інтер» і «1+1» серед українських каналів 4 листопада з названої теми були найменш об’єктивними. Таким чином, із трьох каналів країни з найбільшим покриттям два продемонстрували ознаки явної тенденційності.  

 

"Телекритика": "Медіаграмотність"

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду