Вимогу звільнити турецьких журналістів підписали 250 тисяч осіб - Amnesty International

Amnesty International

Про це організація повідомила на своїй сторінці. Кампанія #FreeTurkeyMedia розпочалася в лютому цього року. За словами генерального секретаря Amnesty International Саліла Шетті (Salil Shetty) значна частка незалежних журналістів Туреччини перебуває за гратами або зазнає переслідування на підставі розпливчастих законів про боротьбу з тероризмом. 

«Ми закликаємо владу Туреччини негайно і беззастережно звільнити усіх журналістів, ув'язнених просто за виконання своєї роботи», - сказав він.

За даними організації, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу.  Amnesty International також підготувала окремий звіт про загрозу свободі слова в Туреччині.

Нагадаємо, Туреччина відпустила затриманого італійського журналіста Габріеле дель Гранде після двох тижнів ув'язнення. Він був затриманий 11 квітня під час перевірки безпеки в південній провінції Хатай.

Втім, раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган відмовився відпустити кореспондента німецького видання Die Welt Деніза Юджеля (Deniz Yücel), якого затримали в Стамбулі за звинуваченням в підтримці тероризму.  

comments powered by Disqus