«В українській політиці є перепони, які жінкам неможливо подолати» - німецький експерт

00:00,
17 Листопада 2010
862

«В українській політиці є перепони, які жінкам неможливо подолати» - німецький експерт

00:00,
17 Листопада 2010
862
«В українській політиці є перепони, які жінкам неможливо подолати» - німецький експерт
Українкам непросто зробити політичну кар’єру. Незначна частка жінок у Верховній Раді – доказ тому, вважає Вальтер Кауфманн з німецького фонду імені Генріха Бьолля.

У політиці України стоять перепони, які жінкам просто неможливо подолати, сказав у розмові з Deutsche Welle Вальтер Кауфманн, керівник відділу країн Східної Європи берлінського бюро Фонду імені Генріха Бьолля. Німецький експерт оцінює як дуже погану ситуацію з представництвом жінок у владі в Україні. «Менше 8% депутатів українського парламенту – жінки. Такі цифри самі за себе говорять. Але проблема глибша, адже політичний процес закритий для жінок уже на ранньому рівні. Може, в якісь сільради жінки й можуть пройти, але як тільки починаються гроші, починається значення політичних постів, то з’являються бар’єри, які заважають жінкам», - каже Кауфманн.

 

Потрібні глибокі зміни політичної культури

 

За словами німецького експерта, квоти на представництво жінок у політиці можуть допомогти зарадити такій ситуації з жінками в українській політиці. Але квоти – лише допоміжний інструментом. «Головне – розвивати політичну культуру, долати самі перешкоди, які заважають громадянам брати участь у політичному процесі». Як каже експерт, на це й направлена робота Фонду в Україні. «Політично-суспільна реальність, яку ми сьогодні бачимо в Україні, не дозволяє поки що говорити про демократію, про її прозорість. Дуже велика відстань між політиками та громадськістю. У громадськості немає відчуття, що їх інтереси представлені». На думку представника німецького фонду, це можна змінити тільки шляхом глибокої зміни політичної культури.

 

Тим часом формально на шляху рівності можливостей чоловіків і жінок у політиці Україна зробила певні кроки. Її обрали одним з членів Виконавчої ради новоствореного органу ООН з  итань гендерної рівності та розширення прав та можливостей жінок (UN Women). До складу Ради увійшла 41 країна, з яких 35 були призначені за географічним принципом та 6 від країн, які роблять найбільший внесок до бюджету новоствореного органу.  Від групи країн Східної Європи в роботі Ради разом з Україною візьмуть участь також Естонія, Росія та Угорщина. Україну обрали на три роки.

 

Ольга Веснянка, Німецька хвиля

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду