В Росії винесли вирок журналістці Оксані Пановій

facebook.com/aksana.panova

Ленінський районний суд м. Єкатеринбург визнав журналістку винною у вимаганні хабаря від бізнесмена на прізвище Кремко. Ще в 2006-2007 роках видання ura.ru писало про те, що останній, будучи сином обласного чиновника, брав участь у захопленні земель. Через 5 років Кремко заявив у поліцію про те, що Панова вимагала у нього мільйон рублів за припинення серії критичних публікацій.

Водночас суд відхилив звинувачення у присвоєнні Пановою 12 мільйонів рублів та звільнив її від покарання за вимагання.

Спершу журналістку судили за чотирма епізодами. Однак згодом прокуратура зняла одне із обвинувачень – щодо шахрайства на 100 тисяч рублів. Суд призначив менш суворе покарання, ніж просила сторона держобвинувачення. Прокуратура сподівалася на п’ять років умовно, заборону займатися журналістикою та штраф на суму 1 мільйон рублів. Крім того, суд зняв арешт із майна Панової та залишив без розгляду всі цивільні позови щодо неї.

Сама журналістка звинувачення на свою адресу заперечувала. Напередодні на своїй сторінці у Facebook вона написала: «Тих, хто в першому ряду з попкорном, розчарую – мене не посадять. Боягузи тому що. Впевнена, після проголошення буде рівно одне запитання – що це було? Та нічого особливого – чоловіча істерика, замовлення слабкого губернатора: зламати і знищити».

Від початку судового процесу Оксана Панова стверджувала, що ніколи  не вимагала грошей у підприємців. Проте визнавала, що в медіа, які вона очолювала, практикувалися так звані «договори інформаційної співпраці». Іншими словами, йшлося про публікацію замовних матеріалів, так званої «джинси».

Мер Єкатеринбурга Євгеній Ройзман назвав справу Оксани Панової політичною і сказав, що підозрює губернатора Свердловської області, заступника Генерального прокурора РФ в Уральському Федеральному окрузі та начальника Свердловської поліції.

На підтримку журналістки виступили також журналіст Олександр Любимов, актриса Чулпан Хаматова, музиканти Андрій Макаревич та Борис Гребенщиков, письменниця Людмила Улицька та інші.

comments powered by Disqus