В Росії у першому читанні ухвалили законопроект проти піратства в інтернеті

00:00,
14 Червня 2013
1433

В Росії у першому читанні ухвалили законопроект проти піратства в інтернеті

00:00,
14 Червня 2013
1433
В Росії у першому читанні ухвалили законопроект проти піратства в інтернеті
Держдума РФ ухвалила в першому читанні проект закону про захист авторських прав в інтернеті. Про це повідомляє Lenta.Ru.

Представники партій «ЛДПР» і «Справедливая Россия» оголосили перед голосуванням, що не будуть підтримувати законодавчу ініціативу.

Законопроектом пропонується дозволити правовласникам звернутися до суду із проханням обмежити доступ до нелегального контенту в інтернеті. Після того, як cуд ухвалить прохання, власники ресурсу повинні обмежити доступ до дискусійних матеріалів, у протилежному випадку це зроблять провайдери. Далі правовласник повинен звернутися із позовом до суду – якщо суддя вирішить, що скарга була безпідставною, власник сайту може знову відкрити доступ до матеріалу. При цьому адміністрація ресурсу може вимагати компенсації витрат.

У законопроекті також прописано, що всі справи, які стосуються питань авторського права, повинні розглядатися у Мосміськсуді.

Раніше ухвалити законопроект, ініціаторами якого виступили депутати Володимир Бортко, Олена Драпеко, Марія Максакова-Ігенбергс і Марія Кожевнікова, Держдумі РФ рекомендував Парламенський комітет з громадянського, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства.

Стало відомо, що внесений депутатами законопроект не узгодили з профільними міністерствами, його ухвалили лише в адміністрації президента. Ініціатива також не обговорювалася із представниками інтернет-галузі.

Представники інтернет-сфери розкритикували проект закону із боротьби з піратством, зокрема, у «Яндекс» заявили, що вимоги законопроекту не можуть бути реалізовані технічно, а також відзначили, що він відкриває можливості для зловживань. У компанії підкреслили, що підтримують ідею захисту авторських прав, але боротьба з піратством не повинна ставити під загрозу розвиток інтернету в Росії.

З критикою положень документу виступили і представники Google, наголосивши, що така законодавча ініціатива є не тільки занадто жорсткою, але й може зашкодити як розвитку інтернету та легальних платформ дистрибуції контенту, так і самим правовласникам, вплинувши на електронну торгівлю і онлайн-комунікації.

Також законопроект розкритикували представники Mail.Ru Group: у листі керівника юридичної служби компанії Антона Мальгінова, надісланому до редакції Lenta.Ru, відзначається, що законопроект фактично зобов’яже власників інтернет-ресурсів проводити постійний моніторинг усього контенту, що на практиці і технічно неможливо.

При цьому в Держдумі РФ повідомили, що в другому читанні готові розглянути зауваження представників IT-сфери. У другому і третьому читанні законопроект можуть розглянути вже наступного тижня.

До внесення цього законопроекту обговорювалася схожа ініціатива від російського Міністерства культури. У першій редакції запропонованого міністерством документу також були прописані жорсткі заходи щодо ресурсів з піратським контентом. Формулювання були пом’якшені до блокування окремих сторінок із антизаконною інформацією після того, як законопроект також розкритикували представники інтернет-сфери. Ініціатива Міністерства культури до Держдуми РФ внесена не була.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: «Федерал Пресс».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду