В ОБСЄ стурбовані нападом на редакцію газети «Вести» у Києві

day.kiev.ua

У суботу, 5 липня, група осіб у масках напала на редакцію газети та закидала її димовими гранатами та камінням. Були розбиті вікна та пошкоджене деяке обладнання. У результаті атаки охоронець приміщення був поранений.

Дуня Міятович схвально висловилася з приводу швидкого початку розслідування за фактом інцидент. «Я засуджую цей напад і закликаю владу провести повне розслідування, щоб виявити та притягнути до винних до відповідальності», - сказала вона.

В ОБСЄ нагадали, що наприкінці червня  група осіб намагалася прорватися до приміщення редакції газети, але її зупинили правоохоронці.

Пізніше стало відомо, що відповідальність за погром редакції взяв на себе Олесь Вахній, який часто виступав від імені праворадикальних груп. Його заява оприлюднена на сайті  gazeta.ua. У ній він зокрема зазначив: «05.07.2014 р. сотня українських патріотів гідно засвідчила своє ставлення до безкарної діяльності в Україні одного з ницих середовищ, яке є виразником забаганок нинішніх кремлівських верховодів. Вибиті у редакції газетки «Вести» шибки насправді є свідченням наявності в українському суспільстві здорових сил. Трактування справедливого обурення й протесту актом хуліганства або проявом екстремізму є злочином та заслуговує на покарання».

Ігор Гужва теж написав на своїй сторінці у Фейсбук, що відповідальний за напад саме Вахній. В організації нападу він при цьому звинуватив депутата Київської міської ради Ігоря Луценка, який у свою чергу відразу спростував свою причетність.

comments powered by Disqus