В іранській в’язниці силовики вчинили масову розправу над політв’язнями та журналістами

00:00,
19 Квітня 2014
1035

В іранській в’язниці силовики вчинили масову розправу над політв’язнями та журналістами

00:00,
19 Квітня 2014
1035
В іранській в’язниці силовики вчинили масову розправу над політв’язнями та журналістами
Близько ста поліцейських спецназівців у супроводі революційних гвардійців і посадовців Міністерства розвідки та державної безпеки Ірану (у цивільному) влаштували цього тижня масову «інспекцію» у відділі №350 Евінської тюрми в Тегерані, де тримають в'язнів сумління. Про це з посиланням на їхніх родичів повідомили «Репортери без кордонів» (RSF).

Коли арештанти висловили протест проти обшуків, відмовляючись вийти з камер, «охоронці порядку» вдалися до крайнього насильства.  Десятки в’язнів побили, а після цього, незважаючи на травми, помістили у карцери.

Серед постраждалих були журналісти та блоґери, імена яких називає медіаорганізація. Це Мохамед Садег Кабованд (Mohammad Sadegh Kabovand), Хоссейн Ронагі Малкі (Hossein Ronaghi Malki), Мохаммед Даварі (Mohammad Davari), Саїд Матінпур (Said Matinpour), Сіамак Кадері (Siamak Qaderi), Саїж Хаері (Said Haeri) та Яшар Даролшафа (Yashar Darolshafa).

Постраждали також правозахисники Абдолфаттах Солтані (Abdolfattah Soltani) та Хотейн Долаті (Hotain Dolati), а також активіст робітничого руху Бехнам Ебрахімзадех (Behnam Ebrahimzadeh).

«Іранський уряд не поважає ані міжнародне право, ані власні ісламські закони, - заявив завідувач ірано-афганського відділу «Репортерів» Реза Моїні (Réza Moïni). -
Насильство проти в'язнів було безпричинним та боягузливим і вочевидь мало на меті покарати героїв, які, незважаючи на багаторічний гніт, чинять опір».

Він охарактеризував цю трагічну подію як пересторогу іранському громадянському суспільству, яке продовжує вимагати свободи та демократії».

Представник  RSF вважає, що Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай (Navi Pilly) та спеціальний доповідач ООН з прав людини в Ірані Ахмед Шахід (Ahmed Shaheed) повинні якомога швидше втрутитися і чинити тиск на іранську владу, щоб захистити прихильників прав людини та  журналістів, які опинилися у небезпеці.

В інтерв'ю інформаційній агенції ILNA директор пенітенціарної системи Ірану Голамхоссьєн Есмайлі (Golamhossien Esmaili) заперечував «неправдиві повідомлення й чутки, опубліковані на ворожих новинних сайтах».

Однак, згідно з інформацією, отриманою «Репортерами без кордонів», тюремну розправу підготували високі посадовці з судової системи, інформаційного відділу, революційної гвардії та міністерства розвідки та державної безпеки. Участь у рейді в Евінській в’язниці  представників усіх цих відомств не була випадковою.

Вимурувана під час правління іранського шаха Мохаммеда Рези Пехлеві на південний захід від Тегерану, вона має горезвісну репутацію. До і після скинення монарха, коли 1979 року в країні перемогла ісламська революція, тут утримували й утримують політв’язнів та опозиційних журналістів. Зважаючи на велике число інтелектуалів, які скніють там за ґратами, її ще називають Евінським університетом.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
go.hrw.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду