В Індії почалися протести після вбивства опозиційної журналістки

BBC / Facebook

Наступного дня, 6 вересня, в країні почалися акції протесту журналістів і правозахисників, яких обурило вбивство Гаурі Ланкеш. На їх думку, журналістку вбили через критичні публікації на адресу правого уряду прем’єра Нарендри Моді, повідомляє «Радіо Свобода». Протестувальники вимагають провести повне розслідування вбивства.

Організаторами акцій протесту в різних містах країни виступили журналістські об’єднання, в тому числі Гільдія видавців Індії, Прес-клуб і Асоціація преси. Вони назвали вбивство Ланкеш «грубим зазіханням на свободу преси». Також вони пов’язують смерть журналістки з серією аналогічних нападів, що відбувалися в країні за останні роки й були спрямовані проти письменників, художників і науковців, які критикували уряд Нарендри Моді.

Раніше Комітет захисту журналістів оцінив рівень захисту журналістів у Індії як слабкий. Особливо це стосується тих, хто висвітлює корупцію в невеликих містах - більше половини зафіксованих з 1992 року вбивств журналістів були пов’язані саме з цією темою.

comments powered by Disqus