В Азербайджані журналіста-розслідувача засудили до 6 років позбавлення волі

«Радіо Свобода»

Афґан Мухтарли і його дружина Лейла Мустафаєва в 2015 році втекли з Азербайджану до Грузії, оскільки не відчували себе у безпеці. У травні 2017 року Мухтарли зник у Тбілісі й наступного дня виявилося, що він перебуває у слідчому ізоляторі в Баку. Йому висунули підозру в незаконному перетині кордону і контрабанді.

Сам журналіст розповів, що його викрали невідомі й привезли його на кордон між Грузією й Азербайджаном. Там йому запхнули в кишеню 10 тисяч євро. Правозахисні організації оцінюють суд над журналістом як спробу придушити свободу слова в країні.

Як повідомляє «Радіо свобода», обвинувачення просило для  Афґана Мухтарли восьмирічного терміну позбавлення волі. Виступаючи в суді, журналіст сказав, що ні в чому не винен, і пообіцяв, що й далі буде висловлювати свої думки у журналістських матеріалах.  «Президент Азербайджану Ільгам Алієв не зможе змусити нас замовкнути», - цитує його слова видання.

Минулого місяця відома журналістка-розслідувачка з Азербайджану Хадіджа Ісмаїлова не змогла відвідати семінар у Стокгольмі та отримати присуджену їй нагороду «За правильний спосіб життя» (The Right Livelihood Award). В 2016 році їй на п'ять років заборонили виїзд за кордон.

У вересні 2015 року Хадіджа Ісмаїловабула засуджена до 7 з половиною років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року і її засудження викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів. У травні 2016 року її звільнили з азербайджанської в’язниці. Верховний суд Баку ухвалив рішення про заміну строку її ув’язнення з 7,5 років на умовний термін - 3 роки та 6 місяців.

comments powered by Disqus