В Абу-Дабі арештували швейцарських журналістів через висвітлення відкриття Лувру

djc.com

Спецслужби ОАЕ затримали журналістів на понад 50 годин й не давали їм можливості ні з ким зв’язатися, пише Al Jazeera з посиланням на заяву RTS, телекомпанії, в якій працюють журналісти.

Під час затримання журналістам зав’язали очі та перевезли у невідоме місце. В них також відібрали камеру, ноутбуки, карти пам’яті та інше обладнання. «Нас розділили, наші телефони та годинники конфіскували, ми були повністю ізольовані», - розповів Йон Бйоргвінссон. «Нам не заподіяли шкоди, але допит був жорстким і тривав дуже довго», - додав він. Журналістів змусили назвати коди розблокування до їх смартфонів. Серж Ендерлін розповів, що хтось втручався у дані, які зберігалися на його телефоні. Обох також змусили підписати документи, зміст яких вони не змогли зрозуміти, тому що вони були арабською мовою. Журналісти припускають, що це були копії їх свідчень, які вони дали під час допиту.

Журналісти акредитувалися для висвітлення відкриття музею Лувр в Абу-Дабі. Однак, вони хотіли показати більш широкий контекст цієї події й працювали над сюжетом про залучення до будівництва музею працівників-мігрантів.

Директор телеканалу RTS Паскаль Кретан (Pascal Cretan) заявив, що засуджує порушення прав журналістів та свободи преси.

Нагадаємо, за даними організації «Репортери без кордонів» Об'єднані Арабські Емірати знаходяться на 119 місці серед 180 країн в Індексі свободи преси. Організація відзначає, що влада країни часто використовує методи онлайн-спостереження за журналістами та блогерами в ОАЕ. 

comments powered by Disqus