Ув’язнена журналістка «Радіо Свобода» Хадіджа Ісмайлова  отримала премію за свободу слова

Ув’язнена журналістка «Радіо Свобода» Хадіджа Ісмайлова отримала премію за свободу слова

17:24,
7 Травня 2015
2890

Ув’язнена журналістка «Радіо Свобода» Хадіджа Ісмайлова отримала премію за свободу слова

17:24,
7 Травня 2015
2890
Ув’язнена журналістка «Радіо Свобода» Хадіджа Ісмайлова  отримала премію за свободу слова
Ув’язнена журналістка «Радіо Свобода» Хадіджа Ісмайлова  отримала премію за свободу слова
Автори:
Журналістка Азербайджанської служби «Радіо Свободи», яка з грудня 2014 року перебуває в ув'язненні на батьківщині, отримала премію імені Барбари Голдсміт, що вручається Американським PEN-центром.

Про це повідомляє сайт «Радіо Свободи».  Премія імені Барбари Голдсміт – це нагорода для тих репортерів, яких переслідують за їх професійну діяльність. На церемонії  на честь Хадіджи Ісмайлової в Нью-Йорку зібрались  більше 800 чоловік, серед них колеги журналістки з Азербайджанскої  служби.  

Хадіджа Ісмайлова відома серією журналістських розслідувань, в яких викривала корупційні зв'язки оточення та родини президента Азербайджану Ільхама Алієва. Зокрема,  завдяки її  матеріалам стало відомо, що одним з найбільших мобільних операторів країни через офшорні компанії володіють дочки Алієва.

Серед інших розслідувань Хадіджі –зв'язок сім'ї президента з діяльністю національної авіакомпанії і золотодобувних підприємств, приховані тендери, які вигравали тільки наближені до Алієва люди, а також елітна нерухомість, якою володіє сім'я президента по всьому світу.

Влада не звертала формальної уваги на розслідування Хадіджи Ісмайлової. Але зробила більш жорсткими правила доступу до інформації про власників компаній, фактично приховавши їх від громадськості. У 2013 році Ісмайлову затримали на акції протесту у Баку та присудили до виконання 220 годин громадських робіт.

5 грудня 2014 року  її заарештували  знову, за підозрою у підбурюванні до вчинення самогубства. У лютому журналістці висунули нові звинувачення – у привласненні коштів у великих розмірах та незаконній підприємницькій діяльності. Повідомлялося, що журналістці загожує позбавлення волі до 12 років.

Переслідування незалежної журналістки засудили міжнародні правозахисні організації.

Нещодавно стало відомо, що Генеральна прокуратура Азербайджану чинить тиск на скандально відомого репортера Турала Мустафаєва, який відмовився від поданого ним раніше позову проти Хадіджі Ісмайлової.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: svoboda.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду