Уряд Словаччини пропонує €1 млн за інформацію щодо вбивства журналіста Яна Кучака

aktuality.sk/TASR

Про це заявив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо (Robert Fico), цитує портал Aktuality.sk. Він також зазначив, що першочерговим завданням зараз є упіймати вбивць. Окрім того, пан Фіцо сказав, що якщо мотивом вбивства була професійна діяльність Яна Кучака, то це можна розглядати як посягання на свободу слова і демократію в країні.

Зараз розслідування вбивства журналіста-розслідувача Яна Кучака доручили Генеральній прокуратурі. Для подальшої роботи над справою буде створена спеціальна розслідувальна група за участі представників різних силових структур Словаччини.

Водночас поліція Словаччини опублікувала номер, за яким можна повідомити інформацію про вбивство журналіста й в тому числі зробити це анонімно.

Нагадаємо, в неділю 25 лютого, тіла 27-річного Яна Кучака та його подруги знайшли у помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава. Із журналістом ніхто не контактував з четверга, 22 лютого. До поліції звернулася мати дівчини, яка не могла зв'язатися з дочкою. Поліція розслідує справу як подвійне вбивство. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці вважають професійну діяльність Яна Кучака.

В минулому році сталося інше резонансне вбивство - мальтійської журналістки-розслідувачка Дафни Каруани Галіції. Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому поблизу міста Біднія. Пані Каруана Галіція була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската та інших представників влади на основі «Панамського архіву».

comments powered by Disqus