УНЦПД: Закони про доступ до інформації не працюватимуть самі по собі

00:00,
13 Січня 2011
1076

УНЦПД: Закони про доступ до інформації не працюватимуть самі по собі

00:00,
13 Січня 2011
1076
УНЦПД: Закони про доступ до інформації не працюватимуть самі по собі
Треба ухвалити і скасувати низку підзаконних актів.

Введення в дію ухвалених 13 січня законів про доступ до інформації вимагає додаткової законотворчої роботи, вважає керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.

 

«Громадяни України завдяки ухваленому Верховною Радою Закону «Про доступ до публічної інформації» фактично отримали право по-європейськи легко і швидко отримувати інформацію про те, як працюють органи виконавчої влади і місцевого самоврядування. Це величезне досягнення в розбудові ефективної та прозорої держави, де захищені права громадян. Втім, ухвалений Закон сам по собі не буде працювати», - каже експерт. За його словами, для того, щоб Закон «Про доступ до публічної інформації» запрацював, необхідно прийняти низку підзаконних актів, а саме: Постанову Кабінету Міністрів про заходи щодо запровадження Закону «Про доступ до публічної інформації», якою дати відповідні доручення органам виконавчої влади як із підготовки певних нормативно-правових актів, так і з проведення реорганізації своєї діяльності у сфері роботи з інформацією. Також уряд має затвердити інструкцію про роботу з інформаційними запитами громадян, де буде чітко визначено процедури, за якими чиновник розглядатиме запити, готуватиме і надаватиме на них відповіді

 

Також, на думку пана Лациби, слід скасувати низку актів, зокрема, Постанову Кабміну, яка затверджує порядок засекречення певної інформації грифом «для службового використання». Натомість необхідно ухвалити нову Постанову, у якій передбачити порядок роботи з грифом «службова таємниця».«Органи виконавчої влади мають переглянути всі акти, які є в їх розпорядженні і закриті грифами: “для службового використання”, „не для друку”, „опублікуванню не підлягає”, „на предмет відповідності закону”. Якщо в цих актах не міститься інформація службової таємниці, їх необхідно відкрити. Фактично більшість таких актів мають бути розкритими, оскільки підстав для засекречення немає», - вважає експерт.

 

Також має бути проведена підготовка навчання державних службовців щодо того, як виконувати Закон «Про доступ до публічної інформації», як працювати з інформацією. В кожному органі публічної влади мають бути визначені структурні підрозділи та особи, відповідальні за надання інформації. Необхідно створити публічні реєстри інформації, яка знаходиться в органах виконавчої влади. Без цього надати якусь інформацію на запит громадянина протягом п’яти днів, як вимагає ухвалений Закон, орган публічної влади не зможе.
 

«Медіаграмотність» 
 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду