У Великобританії хочуть стежити за дзвінками та інтернет-діяльністю користувачів

00:00,
2 Квітня 2012
1033

У Великобританії хочуть стежити за дзвінками та інтернет-діяльністю користувачів

00:00,
2 Квітня 2012
1033
У Великобританії хочуть стежити за дзвінками та інтернет-діяльністю користувачів
Згідно нового законопроекту, котрий, як очікується, незабаром представить уряд країни, інтернет-провайдери повинні будуть надавати розвідці дані про своїх клієнтів в реальному часі. Британські групи, що захищають громадянські свободи, плани уряду розкритикували, повідомляє BBC.

Представник консерваторів в парламенті Великобританії Девід Девіс (David Davis) назвав цю ідею «непотрібним розширенням можливості держави шпигувати за звичайними людьми».

Міністерство внутрішніх справ, у свою чергу, заявило, що подібні заходи є важливими, оскільки допомагають боротися із злочинністю та тероризмом.

При цьому спроби попереднього уряду лейбористів запропонувати схожий законопроект не мали успіху через потужний спротив опозиційних партій.

Новий законопроект, про який може бути оголошено в промові королеви перед парламентом у травні, не дозволятиме спецслужбам отримувати доступ до змісту електронних листів, дзвінків чи текстових повідомлень громадян без спеціального ордеру.

Однак він зробить можливим для представників розвідки дізнаватись, які сайти відвідує обʼєкт їхнього інтересу, з ким контактує окрема особа, чи група людей, як часто і наскільки довго.

Директор правозахисної групи Big Brother Watch Нік Піклз (Nick Pickles) назвав ідею цього законопроекту «безпрецедентним кроком, який за методами нагляду поставить Великобританію в один ряд з такими країнами як Китай та Іран».

«Це − прямий напад на приватність в мережі, який є далеким від покращення громадської безпеки, і водночас додає істотних витрат інтернет-компаніям» − зауважив він.

Британська асоціація інтернет провайдерів заявила, що будь-які зміни законодавства повинні бути «пропорційними, поважити свободу слова та приватне життя користувачів».

Втім, навіть якщо законопроект і буде оголошений у промові королеви, для його затвердження необхідно отримати схвалення обох палат парламенту, серед депутатів яких багато − не згодні із концепцією стеження за інтернет-користувачами.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
DGSC
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду