У Туреччині засудили за причетність до тероризму ще 25 журналістів

zamanaustralia.com

Про це повідомляє опозиційне турецьке видання Zaman, де працювала значна частина засуджених медійників.

23 журналісти були засуджені за звинуваченнями у членстві в збройній терористичній групі, а ще двоє отримали менш суворі звинувачення. Усього суд розглядав справи 29 осіб.

Майже всі журналісти працювали в засобах масової інформації, близьких до руху проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого влада Туреччини звинувачує в організації спроби державного перевороту в 2016 році. Хоча сам рух спростовує їх участь у своїй діяльності.

Десять підсудних отримали тюремні строки у 7,5 років. Це зокрема відомий турецький журналіст Унал Танік, який був головним редактором сайту Rotahaber.

13 осіб отримали шість років і три місяці ув'язнення, у тому числі Ханім Бусра Ердал, в минулому провідний оглядач газети Zaman.

Музикант і журналіст Атілла Тас отримав 3 роки і один місяць за звинуваченням у допомозі групі Гюлена, а журналіст Мурата Аской за тими ж звинуваченнями отримав два роки та один місяць тюрми. Обох їх, проте, відпустили після суду з умовою не залишати Туреччину.

Загалом 19 з 29 людей вже перебували у в'язниці, очікуючи останнього засідання у справі й вироку.

В результаті засідання звільнили лише одну журналістку – Мухтерман Танік, дружину Унала Таніка.

Усі журналісти зробили заяви, що не винні й просто виконували свою роботу. Вони наголосили, що співпрацювали з авторитетними медіа, які діяли в межах закону, проте пізніше були визнані пов'язаними з терористичною організацією.

Виступаючи перед журналістами після оголошення вироку, журналіст Атілла Тас сказав: «Це рішення суду й ми повинні поважати його. Я постійно кажу, що вірив у справедливість, я завжди вірив у неї. Я нічого не зробив, крім того, що виступив в опозиції [до уряду]. Якщо бути опонентом – це злочин у цій країні, то я винен».

Нагадаємо, у вересні минулого року в Туреччині 30 журналістів та редакторів закритої минулого року газети Zaman постали перед судом. Їх звинувачували в причетності до спроби державного перевороту, у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленом та в членстві в збройній терористичній організації.  У листопаді колишню журналістку видання Айшенуру Парілдак засудили до 7,5 років ув'язнення.

У жовтні в Туреччині судили  німецьку журналістку та перекладачку Мешале Толу (Mesale Tolu) за підозрою в пропаганді тероризму та членствізабороненій в Туреччині лівоекстремістській повстанській організації, проте в грудні її відпустили.

У лютому за ці ж злочини турецький суд засудив шість осіб до довічного ув’язнення, серед них – троє відомих журналістів.

У лютому 2017 року кореспондент німецького видання Die Welt Деніз Юджель  був затриманий в Стамбулі й досі перебуває за ґратами. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив в інтерв'ю, що у влади є докази, що німецький журналіст є «справжнім шпигуном» і «терористом», пов'язаним із забороненою в Туреччині «Робітничою партією Курдистану» (РПК). 

Днями в Туреччині також заочно засудили до двох років ув’язнення журналістку Wall Street Journal Айлу Альбайрак, яка перебуває в Нью-Йорку. 

comments powered by Disqus