У Туреччині трьох журналістів засудили до довічного ув’язнення

The National

Усіх засуджених звинувачують в участі у спробі державного перевороту в 2016 році, пише The Guardian. Суд також вважає їх причетними до руху Фетхуллаха Ґюлена, організації, яку влада Туреччини вважає відповідальною за підготовку перевороту.

Серед засуджених до довічного ув’язнення - брати Ахмед Альтан і Мехмет Альтан та Назлі Іліджак. 73-річна Назлі Іліджак була однією із перших журналісток, арештованих в липні 2016 року одразу після спроби державного перевороту. З 1999 року вона працювала у газеті Hurriyet. 67-річний Ахмед Альтан писав для багатьох газет, в тому числі для Hurriyet та Milliyet. Він також був співзасновником опозиційного видання Taraf, яке нині є закритим. 65-річний Мехмет Алтан є автором книг про турецьку політику.

Міжнародні правозахисні організації засудили винесені вироки. Так, Міжнародний інститут преси заявив, що усі «приголомшені» таким рішенням суду.

За даними організації Amnesty International, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу.

Міністерство юстиції Туреччини оголосило у липні 2016 року було заарештовано більше 50 000 осіб, а з моменту спроби перевороту - 169 013 осіб.

comments powered by Disqus