У Туреччині почався суд над 30 журналістами газети «Zaman»

YouTube

Як пише Reuters, їх звинувачують в причетності до спроби державного перевороту, у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленом та в членстві в збройній терористичній організації. Газету «Zaman» пов’язують з опозиційним проповідником Ґюленом, який нині живе у США. Вперше газета опинилася під тиском влади у березні 2016 року, за кілька місяців до спроби перевороту. Згодом газета була закрита указом уряду.

22 колишніх журналістів газети перебували в попередньому ув’язненні протягом декількох місяців, серед них - і 73-річний оглядач Сахін Алпай (Sahin Alpay).

Обвинувальний висновок вимагає трьох довічних ув’язнень для працівників «Zaman» та вказує, що газета перевищила межі свободи слова та свободи вираження поглядів.

Міністерство юстиції Туреччини оголосило у липні 2016 року було заарештовано більше 50 000 осіб, а з моменту спроби перевороту - 169 013 осіб. 

За даними організації Amnesty International, після невдалої спроби державного перевороту в липні 2016 року, принаймні 156 видань в Туреччині були закриті, а 2500 журналістів та інших працівників ЗМІ втратили роботу. 

comments powered by Disqus