У США хочуть дати президентові право «вимикати інтернет»

00:00,
7 Березня 2011
1220

У США хочуть дати президентові право «вимикати інтернет»

00:00,
7 Березня 2011
1220
У США хочуть дати президентові право «вимикати інтернет»
Насправді він уже має таке право. Але навіщо воно потрібне?  

Тотальне блокування доступу до інтернету спершу в Єгипті, а віднедавна у Лівії підштовхнуло блог TechCrunch до дослідження питання, чи має влада змогу «вимкнути інтернет» Сполученим Штатам, або ж відокремити американський сегмент мережі від решти світу.

 

Згідно з матеріалом «У пошуках кнопки вимкнення Інтернету», влітку 2010 року сенатори Джозеф Ліберман, Сьюзен Коллінз та Томас Карпер подали до Конгресу проект «Закону про захист національного кіберпростору». Цей документ давав президентові США право «вживати екстрені заходи для захисту життєво важливої національної інфраструктури у випадках кіберзагрози». Проект став відомим під назвою «Кнопка вимкнення Інтернету».

 

Звісно, не йдеться про «валізку з червоною кнопкою»: інтернет «вимикають», наказуючи ключовим провайдерам Інтернету (так званим Tier 1-провайдерам) вимкнути їхні сервери або блокувати трафік. Таким чином, і без натискання кнопки трафік у мережі зникає. «У Китаї уряд може від’єднати частини їхнього Інтернету у випадку війни, - казав сенатор Ліберман. – Нам теж таке потрібно». При цьому співавтор законопроекту наголошував, що президент не вимикатиме інтернет щодня, але «повинен мати право наказати інтернет-провайдерам відрубати американську частину Інтернету від усього трафіку, що йде з інших країн».

 

Законопроект викликав шалений спротив правозахисників та інтернет-компаній, але громадськість поставилась до нього схвально – згідно з соцопитуванням, проведеним у серпні 2010-го, більшість американців згодні, що президент повинен мати право відключати інтернет у випадку, якщо мережа нестиме загрозу національній безпеці з боку ворогів. Комітет сенату схвалив проект, але його не встигли розглянути до перевиборів Конгресу.

 

Нова редакція законопроекту під назвою «Закон про кібербезпеку та свободу Інтернету» була внесена до Конгресу якраз у день, коли Хосні Мубарак перекрив доступ до мережі в Єгипті. Тепер сенатор Ліберман дбає про піар, наголошуючи, що не йдеться про жодну «червону кнопку», й ніхто ніколи не вимкне американцям інтернет. У законопроекті спеціально зазначено, що ані президент, ані жоден інший чиновник або орган влади не має права вимикати інтернет. Та, разом із тим, закон даватиме Департаменту внутрішньої безпеки віддавати розпорядження приватним комунікаційним компаніям.

 

Тим часом, пише TechCrunch, президент США й без того має повноваження вимикати інтернет – згідно з «Законом про комунікації» 1934 року. Стаття 706 дає президентові у разі війни чи загрози національній безпеці «віддати розпорядження про закриття будь-якого засобу комунікації». У Федеральній комісії з комунікацій уважають, що ця норма стосується й інтернет-комунікацій.

 

Навіщо американській владі право вимикати інтернет? Один із аргументів – спроби кібератак на урядові комп’ютерні системи, яких трапляється щомісяця близько 1,8 мільярдів разів. Одначе вимкнення Інтернету або його частин, щоб запобігти кібератакам, - надмірність. Американський журналіст Джон Дворак стверджує, що автори законопроекту не лише не є експертами в галузі інтернет-комунікацій, а й взагалі нічого не тямлять в інтернеті.TechCrunch, посилаючись на нещодавню DDoS-атаку на сервіс WordPress, яка йшла з Китаю, наголошує, що зовнішні атаки зазвичай спрямовані якраз на те, щоб унеможливити роботу сайтів – а отже, «вимкненням Інтернету» цю проблему не вирішиш.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
geeksavy.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду