У Непалі вбивцю журналіста засудили до довічного ув’язнення

unesco.org

Головного винуватця злочину засудили до довічного ув’язнення із повною конфіскацією майна. Трьох його співучасників позбавлено волі, відповідно, на 3 роки, 1 рік і 6 місяців.

Вища судова інстанція залишила чинними вироки, ухвалені на початку минулого року окружним судом.

Убитий Ядав Пудел мав 10-річний професійний досвід, працював репортером щоденної газети Rajdhani та Avenues Television, головним редактором щоденної газети Mechi Times. Він загинув у той час, коли готувався заснувати нове видання.

Убивство у квітні 2012-го цього журналіста у місті Біртамод викликало широкий резонанс в країні. У Непалі відбулися громадські мітинги, учасники яких вимагали підвищити рівень безпеки репортерів. Федерація непальських журналістів (FNJ)  оприлюднила заяву, закликаючи владу «негайно арештувати та покарати злочинців».

Поліція затримала 16 осіб, підозрюваних у злочині. На судовому процесі були з’ясовані деякі обставини злочину.

У день убивства 38-річний журналіст обговорював за діловою вечерею справи, пов’язані із випуском нової газети. Під час суперечки, що виникла, його співрозмовник зіштовхнув Ядава Пудела з даху 3-поверхового готелю. Внаслідок падіння він загинув.

Колеги журналіста підозрювали, що мотивом убивства стала його репортерська робота. Останнім часом він розслідував нелегальний бізнес, пов’язаний із проституцією.

Після незалежного розслідування Freedom Forum дійшов висновку, що головною причиною убивства Ядава Пудела «ймовірно, були його журналістські викриття місцевих злочинів і протизаконних дій». За версією цього сайту, що відстежує стан свободи преси, слова, демократії та права на інформацію, сама фатальна зустріч була задумана, щоб «прикінчити журналіста».

Freedom Forum, який від самого початку домагався жорсткого покарання для усіх причетних до убивства журналіста, схвально сприйняв рішення верховного суду.

«Справедливий вердикт, - вважає він, - має сприяти недопущенню нових злочинів, втішити постраждалу родину й стати моральною підтримкою для репортерів-колег загиблого, які у важких умовах виконують професійну роботу по всій країні. Це – крок вперед у боротьбі проти посилення безкарності у Непалі».

За даними Комітету захисту журналістів (CPJ) у Непалі з 1992 року під час виконання професійного обов’язку було убито 9 репортерів.

comments powered by Disqus