У Китаї судять громадянського журналіста за самвидав на екологічну тему

00:00,
15 Жовтня 2012
918

У Китаї судять громадянського журналіста за самвидав на екологічну тему

00:00,
15 Жовтня 2012
918
У Китаї судять громадянського журналіста за самвидав на екологічну тему
  64-річному китайському громадянському журналісту Лю Футангу (Liu Futang)  загрожує  тюремне ув'язнення через  розслідування екологічних загроз, повідомляють «Репортери без кордонів» (RSF). Його звинувачують у «незаконному висловлюванні думок» та «незаконному бізнесі».    

Натомість Лю Футанг як професійний еколог  присвятив своє життя захисту навколишнього середовища, передусім, лісових масивів та узбережжя південного острова Хайнань. Займався самвидавом і за рахунок власних заощаджень та пожертвувань опублікував книги «Зелена мрія» (Green Dream),  «Сльози Хайнаня» (Hainan) та «Ековоїн Лю Футанг (Eco-Warrier Liu Futang).  Попри те, що  ці видання зареєстровані у  Гонконгу, офіційний Пекін вважає їх незаконними.

Футанг опублікував  також чимало   статей на блозі, який почав вести з квітня 2011 року. Нині на його гостьовій сторінці без будь-яких пояснень говориться, що він закритий.


Підсудний  є  лауреатом премії громадянської екологічної журналістики – спільної нагороди британської газети The Guardian, неурядової організації Chinadialogue та  китайського сервісу мікроблоґів Sina.

До початку судового процесу Футанг  перебував на лікуванні у  шпиталі. Та в липні  цього року,  незважаючи на складний стан здоров’я, його забрала звідти поліція. В ув’язненні, як відзначає RSF, йому забороняли зустрічатися навіть з  адвокатом.

«Екологічні проблеми завжди у центрі дискусії у Китаї. Єдиний злочин Лю – у тому, що він намагався, аби якомога більше людей знали те, про що він дізнався зі своїх досліджень. Судовий процес проти нього – це спроба залякати усіх громадянських журналістів та змусити їх до самоцензури», - наголошують «Репортери без кордонів».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду