У Cьєрра-Леоне журналіста ув’язнили за особистим рішенням президента

saferfuture.org

Про це із посиланням на ексклюзивні місцеві джерела повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Силовики арештували ведучого популярної тижневої програми Monologue на незалежній радіостанції Citizen FM Девіда Тама Барйо (David Tam Baryoh) прямо в офісі. Потім він всю ніч пробув у столичній штаб-квартирі поліції карного розшуку, розповіли КЗЖ африканські репортери. Його зустріч з адвокатом була короткотривалою, а з дружиною йому взагалі не дозволили побачитися.

Голова Асоціації журналістів Сьєрра-Леоне (Sierra Leone's Association of Journalists) Келвін Льюїс ( Kelvin Lewis) заявив медіаорганізації, що він пов’язує цей арешт з прямою трансляцією радіопрограми 1 листопада, яку було перервано. Тоді ведучий брав інтерв'ю у представника  опозиційної партії, який критикував Корому та очолюваний ним уряд за неефективні дії у зв’язку зі спалахом лихоманки Ебола.

Крім того, журналіст  в один голос з  політиком критикував Корому за намір балотуватися на третій термін.

У ході програми Барйо ще й брав інтерв'ю у віце-президента Семюеля Сема-Сумани (Samuel Sam-Sumana), стосунки якого з головою держави зіпсувалися.

Очільник журналістської асоціації повідомив КЗЖ, що йому розповів журналіст під час зустрічі у поліцейській штаб-квартирі Байро. За його словами, силовики показували йому підписане президентом розпорядження зі звинуваченням «у підбурюванні».

За словами Льюїса, лікарі рекомендували госпіталізувати журналіста у зв’язку з високим кров'яним тиском. Однак поліція, посилаючись на надзвичайні повноваження, надані президенту Коромі – аж до арештів без судових постанов – відправила його у тюрму з посиленим режимом безпеки.

Натомість кореспондент BBC Умару Фофана (Umaru Fofana), який відвідав свого колегу в ув’язненні, написав у Facebook, що той «ледве тримався на ногах»,

Жодних офіційних звинувачень проти Девіда Тама Барйо поки що не висунуто.

Секретар президента Сьєрра-Леоне Ошо Коукер (Osho Coker) відмовився надати коментар Комітету захисту журналістів. Міністр інформації Алфа Канн (Alpha Kanu) не відповідав ані на телефонні дзвінки, ані на електронні запити з Нью-Йорка.

Девід Там Барйо вже не раз ставав мішенню урядових чиновників, відзначає КЗЖ. У січні ц. р. його арештовували та звинувачували у наклепі та у підбурюванні до заколоту. У травні за розпорядженням уряду його радіопрограму Monologue було заборонено на 2 місяці.

comments powered by Disqus