Турецького журналіста засудили за публікацію у книзі світлин графіті проти Ердогана

Ерол Йозкорай, www.armenews.com

Підставою стала публікація в його книзі «Феномен Гезі» (The Gezi Phenomenon) знімків графіті та цитування гасел і написів на транспарантах протестувальників, спрямованих проти тодішнього прем’єр-міністра і теперішнього президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, повідомляє PEN International.

Книга висвітлює протест, що торік розпочинався з мирного сидячого страйку проти комерціалізації єдиної зеленої зони у центрі Стамбула і переріс у загальнонаціональний рух.

Йозкораю доведеться реально відбувати наразі умовний тюремний термін у тому разі, якщо протягом наступних 5 років йому буде винесено новий вирок у кримінальній дифамації.

PEN International закликає скасувати вирок та невідкладно декриміналізувати чинний у Туреччині закон.

Ерол Йозкорай - турецький інтелектуал і журналіст, відомий як відвертий критик військового істеблішменту у 1990-х і 2000-х роках.

Він був власником, менеджером і видавцем часопису Politika. Журналіст і письменник кидав виклик системі мілітарного опікування національної політики, що панувала протягом десятиліть і була знаряддям придушення курдського та ісламського рухів.

Саме цій темі він присвятив книги «Тоталітарна турецька ферма» (The Totalitarian Turkish Farm – 2006), «Чого домагаються військові?» (What is the Military for? – 2007), «Туреччина: постійний заколот» (Turkey: The Permanent Putsch). Останню з них було опубліковано 2010 року французькою мовою, а наступного – англійською.

Останнім часом Ерол Йозкорай зосереджує увагу на критиці авторитарних тенденцій у правлячій Партії справедливості та розвитку. Ця тема знайшла відображення у його книгах «5-а Республіка» (The 5th Republic -  2012) та «Феномен Гезі» (The Gezi Phenomenon – 2013 р.). Обидві вони вийшли друком у приватному  видавництві Ерола Йозкорая.

comments powered by Disqus