Таджикистан розпочав поетапне блокування 129-ти сайтів

Провайдери Таджикистану розпочали сьогодні поетапне блокування 129-ти сайтів за письмовим наказом Служби зв’язку при уряді країни, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

У наказі, який підписав заступник голови служби Рафікджон Шокіров, необхідність блокування пояснюється проведенням профілактичних робіт.

За даними «ИТАР-ТАСС», серед сайтів, які увійшли у списку, переважно – розважальні ресурси, а також соціальні мережі ВКонтакте та «Мой мир».

«Деякі ЗМІ поквапилися включити до переліку заборонених Twitter та «Одноклассники», проте у офіційному документі вони не фігурують», – вказує інформагентство.

Коментарі з приводу цього рішення, зауважує «ИТАР-ТАСС», журналістам інформагентства не вдалося отримати від жодного з керівників Служби зв’язку. Голова служби Бег Зухуров також виявився недоступним для ЗМІ.

Уряд Таджикистану не в перше протягом останнього часу ухвалює рішення щодо блокування тих чи інших сайтів. Так, декілька тижнів тому Таджикистан блокував та розблоковував сайт місцевої служби «Радіо Свобода». Бег Зухуров пояснював блокування незадоволеними відгуками про сайт громадян, котрі на добровільних засадах проводять моніторинг ЗМІ. «Не лише вони, але й багато інших громадян не раз висловлювали незадоволення щодо роботи низки інформаційних агентств, які пишуть наклепницькі матеріали стосовно Таджикистану», – відзначав Зухуров.

На початку грудня у Таджикистані також було повністю розблоковано Facebook. 4 грудня стало відомо про часткове розблокування Facebook у країні, тоді доступ до соцмережі відкрив державний інтернет-провайдер Таджикистану «Таджик-телеком».

Заблокували ж Facebook у країні наприкінці листопада. Голова Служби зв’язку Бег Зухуров пізніше пояснив таке рішення наклепницькими матеріалами щодо влади країни, які, за його даними, поширювалися у соцмережі.

На початку березня провайдери Таджикистану вже закривали доступ до декількох ресурсів, серед яких були, зокрема, Facebook, Zvezda.ru, а також Tjknews.com, Фергана.ру і Центразия.ру. Всі ці ресурси поширювали надруковану у Zvezda.ru критичну статтю про президента країни.

Асоціація інтернет-сервіс провайдерів Таджикистану висловлювала занепокоєння щодо блокування Facebook та опозиційних сайтів. «Асоціація категорично проти введення обмежень, і закликає керівництво країни, міжнародне співтовариство звернути увагу на проблему з обмеження доступу до соціальної мережі», – відзначали представники організації. 

Березневе блокування Facebook та інших опозиційних ресурсів засуджували і медіаорганізації Таджикистану, серед них – Союз журналістів Таджикистану (СЖТ), Національна асоціація незалежних ЗМІ Таджикистану (НАНЗМІТ), Медіаальянс Таджикистану (МАТ), Рада із ЗМІ Республіки Таджикистан і Фонд пам’яті та захисту прав Таджикистану (ФПЗПТ). 

У середині березня провайдери Таджикистану відновили доступ до Facebook, після отримання усної вказівки від представників Служби зв’язку.

comments powered by Disqus