Світовий медійний антирекорд: у Пакистані 2014 року загинули 14 журналістів

Світовий медійний антирекорд: у Пакистані 2014 року загинули 14 журналістів

18:10,
7 Листопада 2014
1022

Світовий медійний антирекорд: у Пакистані 2014 року загинули 14 журналістів

18:10,
7 Листопада 2014
1022
Світовий медійний антирекорд: у Пакистані 2014 року загинули 14 журналістів
Світовий медійний антирекорд: у Пакистані 2014 року загинули 14 журналістів
Пакистан претендує 2014 року на сумну світову пальму першості як найнебезпечніша країна для репортерів. До цього привертає увагу Міжнародна федерація журналістів (IFJ).

За числом загиблих репортерів і співробітників ЗМІ, відзначає медіаорганізація, він випереджає Сирію та Ірак.

Черговою жертвою у пакистанській провінції Сіндх став журналіст каналу Dharti TV Джевана Арейна (Jewan Arain).

Група бойовиків серед білого дня відкрила по ньому вогонь. Це відбулося, коли репортер прямував на роботу. Отримавши важке поранення, Джеван Арейн помер на місці інциденту.

Мотив убивства офіційно не встановлено. Однак колеги пов’язують його з професійною діяльністю телевізійника.

МФЖ нагадує, що у зв’язку з проведенням вперше в історії  Міжнародного дня ООН за припинення безкарності за злочини проти журналістів вона спільно з Медіамережею солідарності Південної Азії (SAMSN) передала відкритого листа прем'єр-міністру Пакистану Навазу Шарифу. Документ містив заклик визнати 2 листопада національним  днем дій проти насильства у медійному світі з метою покласти йому край (Pakistan’s National Day to End Impunity).
В.о. директора МФЖ Джейн Уортінгтон, (Jane Worthington) заявила: «Арейн - 14-ий медійник, убитий у Пакистані цього року. Усі злочини були цілеспрямованими. Становище репортерів у цій країні не можна назвати інакше, ніж жахливим. Це війна проти медіа, яка нагально вимагає рішучих, узгоджених дій».

У 100 випадках убивств журналістів, скоєних з 2000 року, було проведено тільки два судових розслідування.

Пакистанська федеральна спілка журналістів (PFUJ) заявила: «У попередніх випадках уряд не спромігся гарантувати безпеку репортерів. Це призвело до збільшення числа загиблих  репортерів повсюдно в країні».

PFUJ закликала пакистанський уряд виконати свій обов'язок - знайти й арештувати убивць Джевана Арейна. Вона вимагає також фінансової  компенсації родині загиблого тележурналіста.

Докладніше про кампанію IFJ-SAMSN у соціальних медіа та можливості участі у ній можна дізнатися ща хештегами  #whatareyoudoing?, #nawazsharif та #endimpunity.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ifj.org, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду