Словацькі ЗМІ опублікували останнє розслідування Яна Кучака

aktuality.sk/Sreenshot

Над розслідуванням також працювали чеський Центр журналістських розслідувань, Проект розслідувальної журналістики Італії (IRPI) та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP). У ньому йдеться про діяльність італійських бізнесменів, яких пов'язують з калабрійським кланом мафії «Ндрангета».

Ян Кучак вивчав незаконне отримання грошей з європейських фондів зловмисниками, які прикривалися вирощуванням екологічно чистих рослин. В розслідуванні також фігурує підприємець італійського походження на ім’я Антонін Вадала, який планував побудувати два заводи в Словаччині на суму 70 мільйонів євро.

Водночас міністр культури Словаччини Марек Мадарік (Marek Maďarič ) подав  у відставку. За його словами, він не може залишатися на посаді після того, як в країні був убитий перший журналіст. В Словаччині саме це міністерство відповідає за журналістику та свободу преси в країні.

Нагадаємо, журналіст-розслідувач Том Ніколсон (Tom Nicholson), який спілкувався із паном Кучаком, припускає, що у його вбивстві можна підозрювати італійську мафію.

Тіла Яна Кучака та його дівчини Мартіни Кушнірової (Martina Kušnírova) знайшли у їх помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава 25 лютого. Обох їх застрелили. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці вважають професійну діяльність Яна Кучака.

26 лютого словацький уряд пообіцяв виплатити винагороду в €1 млн за будь-яку інформацію, яка допоможе у розслідуванні подвійного вбивства.

comments powered by Disqus