Сирійську журналістку та її матір-активістку знайшли мертвими в Стамбулі

Facebook Orouba Barakat

Про це повідомило «Радіо свобода» з посиланням на турецьку державну агенцію Anadolu.

Тіла 60-річної Аруби і її 22-річної дочки Гали виявили пізно ввечері 21 вересня після того, як друзі Гали повідомили поліцію, що журналістка не прийшла на роботу . На тілах загиблих знайшли колоті рани.

Інші турецькі ЗМІ повідомили, що Аруба Баракат розслідувала ймовірне застосування тортур у в’язниці, якою управляє сирійський уряд. Її дочка працювала журналісткою в сирійському опозиційному інтернет-виданні Orient news.

Сирійські опозиційні активісти заявляють, що Аруба Баракат входила до Сирійської національної ради – базованої у Стамбулі поміркованої опозиційної групи, створеної у серпні 2011 року.

Як повідомляє ВВС, сестра Оруби Баракт Шаза (Shaza), що її родички були вбиті «рукою тиранії та несправедливості».

«Оруба писала заголовки для першох сторінок і викривала злочинців. А тепер її ім'я разом з іменем  дочки знаходяться в заголовку першої сторінки», – додала вона.

З початку війни в Сирії 6 років тому, Туреччина стала прихистком для понад 3 мільйонів біженців з цієї країни. Чимало з них підтримують сирійську опозицію.

Нагадаємо, минулого року під час бойових дій в Сирії загинули воєнний кореспондент Хасан Шаріф Джазза та позаштатний журналіст телеканалу «Аль-Джазіра» Ібрагім Омар.

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» підрахувала, що в 2015 році в Сирії загинули 7 журналістів, в 2014 році – 15.

comments powered by Disqus