Роскомнагляд пообіцяв обрати методику протидії блокуванню «законослухняних» сайтів

00:00,
22 Травня 2013
990

Роскомнагляд пообіцяв обрати методику протидії блокуванню «законослухняних» сайтів

00:00,
22 Травня 2013
990
Роскомнагляд пообіцяв обрати методику протидії блокуванню «законослухняних» сайтів
Російський регулятор пообіцяв у найближчі 1,5 місяці спільно із представниками інтернет-сфери обрати ефективну методику протідії блокуванню сайтів, які не містять протиправного контенту. Про це повідомляється на сайті Роскомнгаляду.

Закон про блокування сайтів із протиправним контентом передбачає блокування IP-адрес, однак на одній IP-адресі можуть бути розташовані декілька ресурсів. Методика повинна протидіяти блокуванню «законослухняних» сайтів, при цьому забезпечивши блокування ресурсів нелегальних ресурсів.

«Елементом переліку блокування повинен бути URL, а надмірне блокування, тобто блокування нормальних ресурсів, слід оминути», – заявив у вівторок 21 травня на засіданні експертної ради голова Роскомнагляду з масових комунікацій Олександр Жаров.

Крім цього, відхід від моделі блокування за IP-адресою дозволить уникнути ситуації, коли ресурси, потрапляючи до чорного списку, змінюють IP-адресу, і знову стають доступними для читачів.

Серед пропозицій, які після вивчення міжнародного доступу запропонували розглянути представники Роскомнагляду, DNS-блокування – блокується не вся IP-адреса, а лише домен, і URL-блокування – блокується конкретна сторінка сайту.

Закон «Про захист дітей від інформації, яка спричиняє шкоду їх здоров’ю і розвитку» був ухвалений Держдумою у грудні 2010 року і підписаний президентом Медведєвим на початку 2011 року. При цьому визначалося, що основні норми закону набудуть чинності з 1 вересня 2012 року. Згідно із законом, «дорослі» матеріали у ЗМІ повинні маркуватися позначками «12+», «16+», «18+». Закон критикували представники ЗМІ, а також міжнародні організації, зокрема, «Репортери без кордонів»У листопаді 2012 року Роскомнагляд пояснив, які ЗМІ можуть працювати без вікових позначок.

Крім цього, законом передбачалося створення єдиного реєстру сайтів, які містять протиправний контент (дитяча порнографія, реклама наркотичних речовин, пропаганда суїциду і т.п.), і блокування таких ресурсів. Наприкінці жовтня 2012 року Роскомнагляд повідомив, що реєстр буде доступний за адресою zapret-info.gov.ru.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Pavel Ignatov, Fotolia.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду