«Репортери без кордонів» закликають Олланда звернути увагу на свободу медіа у Єгипті

«Репортери без кордонів» закликають Олланда звернути увагу на свободу медіа у Єгипті

14:55,
27 Листопада 2014
1818

«Репортери без кордонів» закликають Олланда звернути увагу на свободу медіа у Єгипті

14:55,
27 Листопада 2014
1818
«Репортери без кордонів» закликають Олланда звернути увагу на свободу медіа у Єгипті
«Репортери без кордонів» закликають Олланда звернути увагу на свободу медіа у Єгипті
У зв’язку із дводенним візитом до Франції президента Єгипту Абделя Фаттаха аль-Сісі «Репортери без кордонів» (RSF) привернули увагу президента Французької Республіки до тяжкого становища медіа та журналістів у цій близькосхідній країні.

«Під прапором боротьби з тероризмом єгипетська влада чинить жахливі репресії проти журналістів», - наголошується у відкритому листі генерального секретаря RSF Крістофа Делуара (Christophe Deloire) голові держави.

Під цим прикриттямв останні місяці зросло число арештів, затримань та судових переслідувань репортерів, говориться у ньому. До тюрем потрапило чимало єгипетських і закордонних журналістів, які всього лише виконували свою роботу.

Під особливим прицілом влади опинилася катарська телемережа Al-Jazeera. Раніше трьох журналістів її англомовної служби каїрського бюро засудили до позбавлення волі від 7 до 11 років. Це викликало міжнародний резонанс. RSF нагадує, що на 1 січня 2015 року призначено касаційний розгляд їхньої справи.

Відразу після військового перевороту та усунення від влади у липні минулого року президента Мухамеда Мурсі, говориться далі у листі, були свавільно арештовані понад 20 репортерів та політичних активістів. Як привід влада використовувала те, що вони працювали у медіа, які належать «братам-мусульманам» або у близьких до них виданнях.

2014-го під свавільний арешт потрапили щонайменше 30 репортерів. Їх звинуватили в участі або в організації демонстрацій на підтримку організації, оголошеної терористичною.

Єгипетська влада не зупиняється ні перед чим, щоб змусити замовкнути голоси, які ухиляються від офіційних версій тлумаченню подій. «Репортери» розцінюють ці акції як глум над гарантіями, проголошеними у новій Конституції, що забороняє використовувати цензуру та позбавляти журналістів свободи за порушення у медіасфері.

Крістоф Делуар відзначає той факт, що нещодавно понад 600 журналістів мобілізувалися й спільно засудили згоду деяких єгипетських ЗМІ з урядом, який «у рамках боротьби з тероризмом» забороняє будь-яку критику владних установ.

«Становище з основними свободами, зокрема, зі свободою інформації, досягло нині в Єгипті безпрецедентного рівня після падіння Хосні Мубарака», - говориться наприкінці листа.

«Репортери без кордонів» зауважують, що Францію та Єгипет пов’язують стратегічні інтереси у сферах економіки та безпеки. На думку організації, це не повинно перекреслювати проектів, спрямованих на встановлення тривалої демократії у Єгипті.

«Ми просимо вас підтвердити Абделю Фаттаху ас-Сісі, що нинішній дрейф несумісний з поглибленням відносин між Парижем та Каїром», - зазначає медіа організація.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Президенти Єгипту та Франції, m.theepochtimes.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду