«Репортери без кордонів» вимагають від саудівської влади розслідувати вбивство журналіста аль-Фараджа

00:00,
27 Лютого 2014
880

«Репортери без кордонів» вимагають від саудівської влади розслідувати вбивство журналіста аль-Фараджа

00:00,
27 Лютого 2014
880
«Репортери без кордонів» вимагають від саудівської влади розслідувати вбивство журналіста аль-Фараджа
Суперечливі повідомлення про обставини загибелі фоторепортера і оператора Хуссейна Алі Мадана аль-Фараджа (Hussein Ali Madan Al-Faraj) спонукають до необхідності провести «незалежне» розслідування, вважає міжнародна медіа-організація «Репортери без кордонів».

Аль-Фараджа убили минулого четверга під час масштабної каральної ї операції у місті аль-Авамія у Cхідній провінції.

Як інформувала Reuters із посиланням на офіційну інформаційну агенцію Саудівської Аравії SPA та Міністерство внутрішніх справ, силовики потрапили під обстріл «заколотників» і змушені були відкрити вогонь у відповідь. Під час збройної сутички загинуло двоє співробітників служби безпеки та дві цивільні особи.

Стверджувалося також, що на місці інциденту було виявлено зброю, чимало військової амуніції, куленепробивний жилет та два біноклі, які нібито використовували снайпери.

Свідки заперечують офіційну версію кривавого інциденту. За їхніми словами, операція розпочалася з того, що близько 20 агентів служби безпеки за підтримки бронетранспортерів оточили квартал і штурмували оселі відомих опозиціонерів. Увірвавшись до будинку брата одного з них, вони відкрили вогонь і вбили його сина.

Загиблий аль-Фарадж не належав до «списку 23-х», розшукуваних владою за іхню роль в антиурядових заворушеннях.

Очевидці події підкреслюють, що він знімав рейд на відеокамеру. На ньому не було бронежилета, а поліцейські бачили, що він неозброєний. За його ураженим одинадцятьма кулями тілом знайшли закривавлену камеру.

Хуссейн Алі Мадан аль-Фарадж з 2011 року постійно висвітлював протестний рух шиїтської меншості проти дискримінації, осередком якого стала Східна провінція. Тож його називали «революційним журналістом».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
salem-news.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду