«Репортери без кордонів» вимагають від індонезійської влади звільнити французьких журналістів

rsf.org, скріншот

До цієї акції спонукало те, що 6 жовтня виповнився третій місяць арешту журналістів, яким загрожує покарання 5 років позбавлення волі за порушення імміграційного законодавства.

Як повідомляв Media Sapiens, Бурра і Дандуа співпрацювали із продакшн-товариством Memento і готували репортаж для франко-німецької телемережі Arte про життя місцевого населення в автономній індонезійській провінції Папуа-Нова Гвінея. Однак через спілкування із сепаратистами силовики запідозрили їх у «підривній діяльності» та «дестабілізації» становища на острові. 6 серпня їх арештували.

«Основні свободи, зокрема, свобода інформувати, стосуються кожного, - мовиться у петиції. – Тому ми закликаємо  як відомих діячів, так і звичайних представників громадськості підписати нашу вимогу звільнення Бурра і Дандуа».

У петиції ув’язнених медійників характеризують як «досвідчених репортерів, роботи яких транслювалися у Франції та в інших країнах і були відзначені престижними нагородами. Їхня журналістська незалежність та чесність визнана усією професійною спільнотою і не  підлягає сумніву».

«Валентина і Томас не зверталися за журналістськими візами, бо їх майже ніколи не видають. Більше того – вони лише ускладнюють підготовку репортажів», -  пояснив мотиви дій репортерів генеральний секретар RSF Крістоф Делуар (Christophe Deloire).

«Мета цієї петиції, - заявив  очільник організаціїї, - змусити індонезійську владу зрозуміти повну незаконність подальшого утримання під арештом двох журналістів  з метою відрадити від висвітлення становища у Папуа-Новій Гвінеї».

Томас Дандуа – журналіст, який писав репортажі з гарячих точок планети: Сомалі, Бірми, Косово, Дарфуру та сектору Газа. У Нігері, під час роботи над документальним фільмом про повстання туарегів, його арештовували. 2012 року Дандуа був відзначений нагородою за кращий репортаж на Міжнародному фестивалі FIGRA.

Валентина Бурра – фоторепортер і кінооператор-фрілансер, донька відомого журналіста мережі TF1, який загинув 2002 року у Кувейті.

Вміщену на сайті «Репортерів без кордонів» петицію вже підписало понад 4 тисячі осіб.

comments powered by Disqus