Проти білоруських журналістів порушили справу за фотосесію на фоні графіті

facebook.com/pages/Віцебск-Нашы-ў-горадзе

Про це повідомляє ІМІ із посиланням на сайт білоруської асоціації.

На графіті, які викликали зацікавлення місцевих правоохоронців, зображені паперові птахи, що вилітають із кліток.

Світлини були розміщені у соціальній мережі Facebook на сторінках деяких журналістів. Після фотосесії журналістів, які взяли у ній участь, почали викликати до міліції та складати протоколи про участь у «несанкціонованій акції».

Зокрема, 18 листопада члена асоціації журналістів Дмитра Казакевича викликали до начальника відділу охорони профілактики та правопорядку РВВС Залізничного району міста Вітебська.

«Міліціонер сказав мені по телефону, що я повинен прийти і пояснити свою участь у несанкціонованій акції. Я дуже здивувався, тому що ні в яких акціях участі не брав. Виявилося, що "акцією" міліціонер вважає спільні фотографії кількох людей, які були викладені в соціальній мережі Facebook», - пояснив журналіст.

За словами Дмитра Казакевича, міліціонер показав йому роздруковані сторінки сайтів, де були опубліковані ці фото і сказав, що в підписі до фото були слова про акцію. Проте журналіст каже, що такого у тексті не помітив. Йшлося у ньому лише про те, що журналісти провели фотосесію, зазначив він.

Дмитро Казакевич вважає, що таким чином будь-яких людей, які розміщують свої світлини у мережі, можна звинуватити у чому завгодно.

«За такою логікою, всіх людей, які фотографуються, наприклад, на весіллі чи новорічному ранку в маскарадних костюмах, теж можна звинуватити, назвавши учасниками несанкціонованої акції», - каже журналіст.

Він також додає, що на світлинах на фоні графіті чітко видно, що учасники фотосесії не тримають плакатів, нічого не вимагають та не кричать. Звинувачення силовиків журналіст вважає безпідставними

Суд у справі Казакевича призначений на 28 листопада.

Окрім нього, виклик до міліції отримали ще кілька людей.

Фото журналістів були розміщені на сторінці вітебської громади «Наші в місті» у соціальній мережі Facebook. На ній публікуються лінки на статті про Вітебськ, світлини міста та його жителів. Серія фотографій, що викликала інтерес міліції, на сторінці має назву «Фотосесія на тлі улюбленого міського графіті».

comments powered by Disqus