Прокуратура Словаччини розглядає версію замовного вбивства журналіста Яна Кучака

The Guardian / Darko Vojinovic/AP

Як розповіло джерело The Guardian в прокуратурі, слідство схиляється до версії, за якою вбивство журналіста Яна Кучака та його дівчини Мартіни Кушнірової було замовним. Журналіст був убитий двома пострілами в груди, а його дівчина - одним пострілом в голову.

«Слідів боротьби не було й схоже, що з дому нічого не було вкрадено, що свідчить про те, що вбивство було замовним. Кучак працював над багатьма історіями. Поліція проводить розслідування за декількома напрямками з однаковою увагою», - розповіло джерело видання.

Минулого тижня в Словаччині був призначений новий прем’єр-міністр. Ним став Петро Пеллегріні (Pietro Pellegrini). Попередній прем’єр пішов у відставку після вбивства Яна Кучака на тлі протестів з вимогою відставки уряду. Учасники протестів вимагали розслідування першого в країні вбивства журналіста та дострокових парламентських виборів.

Нагадаємо, тіла Яна Кучака та Мартіни Кушнірової (Martina Kusnirova) знайшли 25 лютого в їхньому помешканні неподалік міста Трнава. 26 лютого словацький уряд пообіцяв виплатити винагороду в €1 млн за будь-яку інформацію, яка допоможе у розслідуванні подвійного вбивства.

Через політичну кризу у відставку пішли міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Калінак (Robert Kalinak) та міністр культури Марек Мадярич (Marek Maďarič), який відповідає за свободу слова в країні.

У рамках розслідування злочину було затримало сімох людей, проте згодом їх всіх звільнили через нестачу доказів. Згодом поліція країни повторно затримала італійського підприємця Антоніна Вадалу (Antonin Vadalu), який був одним з фігурантів розслідування Яна Кучака.

comments powered by Disqus