Понад 30 тисяч словаків знову вийшли на протест через вбивство журналіста

aktuality.sk

Про це повідомляє DW з посиланням на місцеві ЗМІ.

Нагадаємо, тіла Яна Кучака та Мартіни Кушнірової знайшли 25 лютого в їхньому помешканні неподалік міста Трнава. Їх обох застрелили. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці назвали професійну діяльність Яна Кучака. 27-річний журналіст розслідував корупцію та зв'язки високопосадовців із італійською мафією. Це перший випадок вбивства журналіста в історії Словаччини. Після в цього в країні розпочалася політична криза.

15 квітня протести відбулися в столиці країни Братиславі, а також у місті Гуменне на сході Словаччини. На площі вийшло понад 30 тисяч людей. Однією з вимог активістів в обох містах було звільнення начальника поліції країни Тібора Гаспара (Tibor Gaspar).

Організатори протестів заявили, що відставки очільника уряду Роберта Фіцо (Robert Fico) та глави МВС Роберта Каліняка (Robert Kaliniak), які відбулися у березні, не відновили довіру словаків до влади.  

В ЄС вимагають швидкого й усебічного розслідування справи. 

Нагадаємо, словацький уряд пообіцяв виплатити винагороду в €1 млн за будь-яку інформацію, яка допоможе у розслідуванні вбивства Яна Кучака та Мартіни Кушнірової.

Американське ФБР, британський Скотленд-Ярд, Європол, а також чеська та італійська поліція допомагають  словацьким слідчим знайти винних у подвійному вбивстві.

У рамках розслідування злочину було затримало сімох людей, проте пізніше їх всіх звільнили через нестачу доказів. Згодом поліція країни повторно затримала італійського підприємця Антоніна Вадалу (Antonin Vadalu), який був одним з фігурантів розслідування Яна Кучака.

Наприкінці березня стало відомо, що прокуратура Словаччини розглядає версію замовного вбивства журналіста Яна Кучака.

5 квітня в Братиславі також відбувся масштабний протест із закликом розслідувати вбивства та звільнити Тібора Гаспара. 
Після вбивства Яна Кучака понад 60 організацій закликали  ЄС захистити запитувачів інформації.
comments powered by Disqus