Польща запроваджує драконівські правила для інтернету

00:00,
15 Березня 2011
1112

Польща запроваджує драконівські правила для інтернету

00:00,
15 Березня 2011
1112
Польща запроваджує драконівські правила для інтернету
Сервісам, що поширюють аудіо- та відеоматеріали, доведеться мігрувати за кордон.

Зміни до медійного законодавства, ухвалені польським Сеймом 4 березня, загрожують свободі слова та розвитку інтернету, повідомляє Gazeta.pl. Нові правила зобов’яжуть деякі сайти реєструватись у державному органі, який раніше займався лише регулюванням телерадіомовлення – Державній раді з радіомовлення та телебачення. Рада наглядатиме за їхньою діяльністю і матиме право накладати на порушників великі штрафи (до 10% від доходів за минулий рік), а також на власний розсуд відмовляти сайтам у ліцензії.

 

Також, на думку газети, закон надає конкурентні переваги іноземним компаніям, дискримінуючи польські, адже обмеження не стосуються сервісів, зареєстрованих поза Польщею. Інакше кажучи, що можна ютьюбу, не можна польському відеохостингу.

 

Поки що невідомо, кого саме торкнеться новий закон, який ще повинен схвалити Сенат. Конкретних критеріїв, за якими відрізнятимуть сайти, що повинні реєструватись, у законі немає – йдеться про «постачальників аудіовізуальних медіапослуг за запитом», що можна зрозуміти як сайти, які поширюють аудіо- та відео матеріали. Фактично рішення щодо того, чи належить сайт до сфери регулювання Державної ради, прийматиме сама рада.

 

Також закон встановлює квоту на «європейський продукт» - не менше 15%. Якщо, наприклад, сайт продавав індійські  (є такий, bollywood.pl) чи американські фільми, тепер йому доведеться урізноманітнити свою пропозицію п’ятнадцятьма відсотками європейських. Знов-таки, методика, за якою визначатиметься походження відео- та аудіоматеріалів, не визначена.

 

Ще одна вимога, на думку експертів видання, не може бути виконана: сервіс повинен за допомогою технічних засобів заблокувати доступ дітей до матеріалів, які можуть завдати шкоду їхньому фізичному, моральному чи психічному розвиткові. Хто і як має визначати, чи є черговий глядач малолітнім, і що може завдати його розвиткові шкоди, закон не вточнює.

 

За інформацією газети, щомісяця відео в інтернеті переглядають шість з половиною мільйонів поляків. Із 800 тисяч польських сайтів більшість містять відео- або аудіо матеріали. На думку експертів, найбільше постраждають стартапи та невеликі сервіси, яким не вистачить грошей на юридичний супровід своєї діяльності та комунікації з регуляторним органом.

 

Уряд Польщі, що ініціював цей закон, аргументує необхідність запровадження нових правил вимогами Європейського Союзу, яким повинне відповідати польське медійне законодавство. Натомість, як зазначає газета, нові правила лише бюрократизують роботу інтернет-компаній та встановлять нові адміністративні перешкоди на ринку.

 

За таких умов, на думку учасників ринку, інтернет-компаніям залишається мігрувати за кордон і обслуговувати потреби аудиторії польської аудиторії звідти, позаяк нерезидентів обмеження не стосуються.  Шанси на ухвалення закону в Сенаті дуже великі, позаяк його підтримує і влада, і опозиція – Сейм проголосував за проект одностайно.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
automotivedigitalmarketing.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду