Поліція затримала героя статті вбитого журналіста Яна Кучака

Фото: Lukáš Grinaj, TASR

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на видання aktuality.sk, де працював пан Кучак.

Антоніна Вадалу, його брата Бруно Вадалу (Bruno Vadalu) та двоюрідного брата П'єтро Катроппу (Pietro Catroppa) затримали в якості підозрюваних. Прізвище Катроппа також фігурувало у розслідуванні Яна Кучака.

Нагадаємо, вчора aktuality.sk опублікувало матеріал пана Кучака, над яким також працювали чеський Центр журналістських розслідувань, Проект розслідувальної журналістики Італії (IRPI) та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP). У ньому йдеться про діяльність італійських бізнесменів, яких пов'язують з калабрійським кланом мафії «Ндрангета».

Ян Кучак вивчав незаконне отримання грошей з європейських фондів зловмисниками, які прикривалися вирощуванням екологічно чистих рослин. За його даними, підприємець італійського походження Антонін Вадала планував побудувати два заводи в Словаччині на суму 70 мільйонів євро.

Тіла Яна Кучака та його дівчини Мартіни Кушнірової (Martina Kušnírova) знайшли у їх помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава 25 лютого. Обох їх застрелили. Найбільш вірогідним мотивом злочину правоохоронці вважають професійну діяльність Яна Кучака.

26 лютого словацький уряд пообіцяв виплатити винагороду в €1 млн за будь-яку інформацію, яка допоможе у розслідуванні подвійного вбивства.

Колега загиблого журналіст-розслідувач Том Ніколсон (Tom Nicholson) припускає, що у вбивстві Яна Кучака та його дівчини слід у першу чергу підозрювати італійську мафію.

Ян Кучак став першим журналістом, якого вбили в Словаччині. Міністр культури країни Марек Мадарік (Marek Maďarič ) заявив, що не може залишатися на посаді після цього, і подав у відставку. В Словаччині саме це міністерство відповідає за журналістику та свободу преси в країні.

comments powered by Disqus