Поліція Сербії називає неправдивою заяву журналіста про викрадення

Поліція Сербії називає неправдивою заяву журналіста про викрадення

17:52,
20 Червня 2018
4340

Поліція Сербії називає неправдивою заяву журналіста про викрадення

17:52,
20 Червня 2018
4340
Поліція Сербії називає неправдивою заяву журналіста про викрадення
Поліція Сербії називає неправдивою заяву журналіста про викрадення
Автори:
Журналіст Стефан Цветкович (Stefan Cvetkovic) заявив, що минулої середи він був викрадений трьома особами. Поліція вважає цю заяву фальшивою і може порушити проти нього кримінальну справу.

Згідно з свідченнями журналіста, один з викрадачів мав значок, який «нагадує значок поліції». Про це пише B92. Прокуратура Сербії провела розслідування і випустила звіт про те, що журналіст «підозрюється у скоєнні злочину з подання фальшивих свідчень». Наразі відомство планує «вжити передбачені законом заходи для встановлення можливого кримінального діяння та кримінальної відповідальності винного». Після цього буде прийняте рішення про подальше кримінальне провадження.

Журналіст спростовує ці звинувачення та розповідає, що викрадачі завантажили його у фургон і наділи на голову мішок. Чоловіки говорили зі словенським акцентом. За словами пана Стефана, за деякий час його висадили, сказавши «не знімати мішок протягом п’яти хвилин, якщо він хоче жити».

«Ніхто з поліції мене не шукав. Потім я зателефонував полісмену, якого знаю, і той одразу приїхав по мене та доправив до Белграда», — розповів він. Про те, що прокуратура звинуватила його у неправдивих свідченнях, Стефан Цветкович дізнався зі ЗМІ.

З вечора понеділка сербському журналістові призначили охорону від поліції, оскільки «є підозри про небезпеку його життю». Проте із самим Цветковичем не консультувалися щодо цього.

Причиною викрадення може бути професійна діяльність журналіста. Останнім часом він розслідував смерть лідера косовських сербів Олівера Івановича, якого вбили в січні. У лютому на прес-конференції він показав фотографію тих, кого він вважав кілерами, і повідомив, що вони отримали 40 тис. євро.

Нагадаємо, нещодавно подібний випадок трапився у Пакистані. Журналістку Гуль Букарі (Gul Bukhari), яка критикувала армію, на кілька годин викрали, але того ж дня відпустили.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
espreso.rs
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду