Петера Мадсена засудили до довічного ув'язнення за вбивство Кім Волл

thecut.com

Про це повідомило агентство АР.

Нагадаємо, у січні данська прокуратура звинуватила Петера Мадсена у вбивстві Кім Волл, розчленуванні її тіла та сексуальній нарузі над ним, які сталися 10 серпня 2017 року на його підводному човні «Наутілус».

Суддя Копенгагенського міського суду в цій справі Анетт Бурко (Anette Burkoe) заявила, що вона і два присяжних погоджуються з тим, що смерть пані Волл настала в результаті вбивства, а Петер Медсен не надав іншого «достовірного» її пояснення.

Засуджений спокійно вислухав зачитання вироку.

47-річний данець раніше заперечував, що вбив журналістку, проте визнавав, що розчленував її тіло та викинув його частини в море. 

Спершу Петер Мадсен стверджував, що Кім Волл загинула внаслідок нещасного випадку: за його словами, на човні її нібито вдарило люком, після чого він вирішив поховати її в морі. Проте експертиза підтвердила, що голова Кім Волл не має ніяких ознак перелому. Згодом підозрюваний заявив, що журналістка померла через те, що на човні виникла проблема з тиском й приміщення заповнив вихлопний газ. Натомість слідство виявило, що Кім Волл було завдано 15 ножових поранень.

Повідомлялося, що патологоанатоми не змогли назвати точну причину смерті журналістки, але прокурор у цій справі Якуб Бух-Єпсен (Jakob Buch-Jepsen) заявляв, що ані цей факт, ані те, наскільки заздалегідь Петер Мадсен планував вбивство, не має значення для визнання його вини.

Прокурор також зазначив, що знайдені в Петера Мадсена відео та тексти стали доказами того, що вбивство Кім Волл було сексуально мотивованим. Двоє колишніх партнерів винахідника також підтвердили, що він мав інтерес до сексуальних тортур.

Як писав MediaSapiens, 10 серпня Кім Волл вирушила на інтерв'ю з Петером Мадсеном, яке відбувалося на його приватному саморобному підводному човні «Наутілус» поблизу Копенгагена. Наступного дня поліція знайшла човен, на якому був Петер Мадсен, але не було Кім Волл. Мадсена затримали за підозрою в вбивстві.
 
У серпні в морі знайшли понівечене обезголовлене тіло, яке згодом експерти ідентифікували як тіло пані Волл. У «Наутілусі» виявили сліди крові, які також належали журналістці. У жовтні поліція знайшла в морі її голову та ноги, а також особисті речі. Пізніше в морі знайшли інші частини тіла загиблої журналістки.

Кім Волл співпрацювала як фрілансер з Foreign Policy, The Atlantic, Harpers, Guardian, New York Times, Vice, The South China Morning Post та багатьма іншими виданнями.

У жовтні близькі загиблої Кім Волл оголосили, що засновано фонд її імені, який фінансуватиме роботи жінок-репортерок. 

comments powered by Disqus