Пентагону не вдалося в Ємені звільнити з полону американського журналіста

Пентагону не вдалося в Ємені звільнити з полону американського журналіста

09:05,
6 Грудня 2014
2241

Пентагону не вдалося в Ємені звільнити з полону американського журналіста

09:05,
6 Грудня 2014
2241
Пентагону не вдалося в Ємені звільнити з полону американського журналіста
Пентагону не вдалося в Ємені звільнити з полону американського журналіста
З проханням звільнити викраденого в Ємені американського журналіста Люка Сомерса (Luke Somers) звернулися на відео, розміщеному в інтернеті, його мати Пола (Paula) та брат Джордан (Jourdan).

Родичі репортера не розуміють, чому терористи й досі тримають його.

«Люк – лише фотожурналіст, - говорить Джордан.- Він не несе відповідальності за будь-які дії уряду».

Їхнє родинне звернення – реакція на перше публічне визнання з американського боку, що Люк Сомерс перебуває у тривалому полоні.

Джихадисти також розмістили у мережі відеоролик, що свідчить про загрозу для життя журналіста, повідомляє ABC.

На записі Люк Сомерс розповідає, що його викрали у столиці Ємену Сані понад рік року тому і тепер його життю загрожує небезпека.

Заяві бранця на відео передує погроза одного з лідерів філії «Аль-Кайди» на Аравійському півострові (AQAP) Насера бін Алі аль-Ансі (Nasser bin Ali al-Ansi). Ватажок терористів стверджує, що Сомерс «неминуче зустрінеться зі своєю долею», якщо США не дадуть відповіді на вимоги джихадистів.

Високопоставлені американський та  єменські урядовці повідомили ABC, що їм не відомо, про які вимоги йдеться. Однак припустили. що, можливо, це пов'язано з обміном полоненими.

На відео аль-Ансі також застерігає Барака Обаму від здійснення «будь-яких необдуманих акцій» на кшталт здійсненої минулого місяця операції спецназу.

Речниця Ради національної безпеки Бернадетта Міхен (Bernadette Meehan) поінформувала, що президент США санкціонував проведення координованої з силами безпеки Ємену операції з порятунку Сомерса та інших заручників.  

За повідомленнями медіа з посиланням на єменських урядовців, після перестрілки з бойовиками 8 бранців були звільнені, а 5 інших, серед яких журналіст, врятувати не вдалося.

Associated Press, посилаючись на єменські органи безпеки, інформувало, що у середу було знайдено тіло іншого заручника, який перебував разом з ним.

Влада США спочатку зверталася з проханням до медіа не повідомляти про причетність до участі у рейді в Ємені американців, побоюючись, що це призведе до посилення небезпеки для Люка Сомерса.

КЗЖ нагадує: американського фоторепортера було викрадено на пожвавленій вулиці у центрі Сани у вересні минулого року. Жодне угруповання, що діє в Ємені, не взяло на себе відповідальність за викрадення. Однак його колеги від самого початку висловлювали побоювання, що він потрапив до рук бойовиків «Аль-Кайди».

Люк Сомерс народився у Великій Британії, згодом отримав американське громадянство. Він приїхав працювати до Ємену як незалежний журналіст. Його матеріали про єменську революцію  публікували місцеві та міжнародні видання – англомовна служба Al-Jazeera English, BBC, Foreign Policy, Inter Press Service, National Yemen, New York Times, Yemen Times.

На момент викрадення Сомерс був редактором і перекладачем Конференції національного діалогу (National Dialogue Conference) – органу створеного у рамках процесу національного примирення після відставки 2012 року президента Алі Абдалли Салеха.

Комітет захисту журналістів (CPJ) пояснює, що не повідомляв раніше про викрадення Люка Сомерса на прохання родини, яка побоювалася за його безпеку.

Після оприлюднення інформації медіаорганізація вимагає від ісламських терористів негайно звільнити викраденого незалежного американського журналіста з тривалого полону.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
go.hrw.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду