Пекінська влада посилила утиски опозиційних блогерів-бізнесменів

Пекінська влада посилила утиски опозиційних блогерів-бізнесменів

00:00,
25 Липня 2014
1260

Пекінська влада посилила утиски опозиційних блогерів-бізнесменів

00:00,
25 Липня 2014
1260
Пекінська влада посилила утиски опозиційних блогерів-бізнесменів
Пекінська влада посилила утиски опозиційних блогерів-бізнесменів
Комуністична влада Китаю посилила  кампанію проти розповсюдження «чуток» і політичних «пліткарів» в інтернеті.

Суд провінції Хунань виніс вирок бізнесмену-блогеру Донгу Рубіну (Dong Rubin – 6 з половиною років за ґратами і штраф на суму 350 тисяч юаней (близько $56 тис.), повідомила Associated Press.

Його колегу - генерального менеджера консалтингової компанії Ху Пенга (Hou Peng), засуджено до 3-річного тюремного ув’язнення з відстрочкою виконання вироку. На нього накладено штраф 50 тисяч юаней (близько $8 тис.).

Як інформувало Сіньхуа, обох їх визнано винними у  «незаконних бізнес-операціях» та у «фабрикації й розповсюдженні через мережу чуток з метою отримання економічної вигоди».

Докладно торкаючись цієї справи, International Business Times відзначає, що Донг Рубін відомий 50 тисячам своїх онлайн-прихильників під псевдонімом Bianmin. Він вів непримиренні суперечки з чиновниками у південно-західній провінції Юнань з різних проблем – від екологічної безпеки до поліцейської жорстокості.

Його блог набув широкої популярності серед інакодумців. 2009 року він критикував її дії у справі 24-річного Лі К’ямінга (Li Qiaoming), який помер від важких травм голови під час перебування під вартою у поліції.

Правоохоронці стверджували, нібито інцидент стався «коли ув'язнені гралися у схованки». Однак повідомлення Рубіна викликало хвилю обурення по всій країні, а тиск на владу змусив її провести внутрішнє розслідування інциденту.

Рубін популярний також серед інакодумців своєю відвертою позицією зі спірних національних питань.

Впроваджений минулого року в Китаї закон щодо «розповсюдження чуток» передбачає винесення судових вироків особам, які 500 разів розміщували в інтернеті «наклепницькі» повідомлення або ж чиї повідомлення переглядалися 5 тисяч разів.

Погром в інтернеті був спрямований передусім проти декількох відомих критиків комуністичної влади, зокрема, проти китайсько-американського мільярдера-блогера Чарльза Сюе (Charles Xue), якого торік арештували.

У рамках нової масштабної кампанії покарання від комуністичної влади як «розповсюджувачі чуток» онлайн зазнали вже близько 40 блогерів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
tecmundo.com.br
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду