ООН нагородила премією фотографа Шавкана, якого влада Єгипту тримає за ґратами

eNCA

Ним став єгипетський фотограф Махмуд Абу Зейд (Mahmoud Abu Zeid), більше відомий під псевдонімом Шавкан. Культурне агентство Організації Об'єднаних Націй нагородило його за мужність, боротьбу і відданість свободі вираження поглядів. Репортер також отримає премію в 25 тисяч доларів.

В 2013 році Шавкан був заарештований під час висвітлення протестів у Каїрі. Фотограф досі перебуває в ув’язненні. За кілька тижнів до того, як ООН оголосила лауреата World Press Freedom Prize, до організації звернулося міністерство закордонних справ Єгипту, яке висловило своє незадоволення номінацією Шавкана на премію та настійно порекомендувало не нагороджувати фотографа. МЗС Єгипту також заявило, що його звинувачують у злочинах, пов’язаних із тероризмом.

Раніше Комітет захисту журналістів (CPJ) нагородив Махмуда Абу Зейда премією International Press Freedom Award і профінансував виставку його робіт. До ув’язнення репортер співпрацював з Time Magazine, Die Zeit, BILD, Media Group та агенцією Demotix.

В індексі свободи преси організації «Репортери без кордонів» Єгипет займає 161 місце з 180 країн, які представлені у ньому. Організація відзначає, що країна стала «однією з найбільших у світі в'язниць для журналістів».

comments powered by Disqus