Обама розкритикував відстеження урядом дій журналістів

00:00,
24 Травня 2013
1069

Обама розкритикував відстеження урядом дій журналістів

00:00,
24 Травня 2013
1069
Обама розкритикував відстеження урядом дій журналістів
Барак Обама наказав Міністерству юстиції США надати звіт щодо легітимності відстеження дій журналістів у тих чи інших випадках. Свою позицію американський президент озвучив після резонансної ситуації із прослуховуванням відомством телефонів Associated Press і відстеженням дій журналіста Fox News. Про це 23 травня повідомляє The Los Angeles Times.

Розслідування випадків витоку інформації можуть стати «холодним душем» для журналістів-розслідувачів, відзначив Обама під час свого виступу 23 травня в Університеті національної оборони (National Defense University) у Вашингтоні.

 «Журналісти не повинні боятися відповідальності перед законом лише за те, що вони роблять свою роботу, – заявив президент США. – Ми повинні фокусуватися не на репортерах, а на тих, хто порушує закон». Обама також повідомив, що умови втручання уряду в журналістські розслідування будуть обговорюватися з Міністерством юстиції і представниками ЗМІ. При цьому, відзначає The Los Angeles Times, американський президент продовжує підтримувати політику захисту даних служб національної безпеки, які урядовці цих служб зобов’язалися не розголошувати.

Редакція Associated Press звинуватила Міністерство юстиції США у відстеженні вихідних дзвінків журналістів на більше ніж 20 телефонних лініях в офісах інформагентства у Нью-Йорку, Вашингтоні і Хартфорді, Коннектикут. Відповідну заяву керівництво АР оприлюднило 13 травня. «Не існує висправдання для подібної надмірної уваги до телефонних комунікацій АР і репортерів інформагентства. У цих записах можуть згадуватися наші конфіденційні джерела – при чому в усіх інформаційних аспектах, з якими АР працювало протягом двох місяців», – наголошував президент і виконавчий директор Associated Press Гері Прюітт (Gary Pruitt).

Після публічної критики дій уряду редакцією АР Білий Дім повідомив, що президент Барак Обама і його адміністрація не мають відношення до розслідування Міністерства юстиції США. «Ми не впливаємо на рішення, які ухвалюються у зв’язку з кримінальними розслідуваннями, оскільки ці питання вирішуються Міністерством юстиції незалежно», – заявив прес-секретар Білого Дому Джей Карні (Jay Carney).

Пізніше представники Міністерства юстиції пояснили, що рішення стосовно прослуховування телефонів співробітників Associated Press відомство ухвалило у зв’язку з розслідуванням витоку інформації про спецоперацію ЦРУ в Ємені. Операція дозволила розкрити намір «Аль-Каїди» підірвати навесні 2012 року бомбу на літаку, який летів у США. Матеріал про це АР опублікувало 7 травня 2012 року. 

Керівництво Fox News у заяві від 20 травня також звинуватило Міністерство юстиції США у порушенні прав одного з своїх головних кореспондентів Джеймса Розена (James Rosen). Мін’юст зацікавився матеріалом Розена від 11 червня 2009 року. У статті відзначалося, що розвідслужби США схвильовані можливим проведенням Північною Кореєю чергових ядерних випробувань у відповідь на обмежувальні санкції ООН. Матеріал був опублікований у той же день, коли відповідний секретний звіт отримали декілька урядовців. Міністерство юстиції підозрювало у «зливі» інформації радника Держдепартаменту США Стівена Джим-Ву Кіма (Stephen Jim-Woo Kim), діяльність якого згодом також відстежувалася. Агент ФБР Реджинал Рейес (Reginald Reyes) заявив під присягою, що Розен і Кім зустрічалися за декілька годин до публікації матеріалу.

У Fox News, однак, наголосили, що в подібних випадках звинувачення, як правило, пред’являють особі, котра повідомила секретні дані, а не тому, хто їх опублікував. «Жоден журналіст не може переслідуватися у судовому порядку за те, що він збирав інформацію», – підкреслювалося у заяві Fox News.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: The Daily Telegraph.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду