Нідерланди звинувачують Google у порушенні закону про захист персональних даних

Відповідне розслідування DPA проводив сім місяців, повідомляє Reuters. В рамках цього розслідування організація надіслала листа на адресу Google з пропозицією зустрічі, щоби обговорити усі спірні моменти і з’ясувати, чи застосовувати проти інтернет-гіганта санкції зокрема накладання штрафу.

«Google сплітає невидиму павутину з наших персональних даних, без дозволу. Це заборонено законом», - заявив Якоб Констамм (Jacob Kohnstamm), голова DPA.

У Google на висновки нідерландської служби відповіли запевненнями, що компанія надає достатньо інформації своїм користувачам щодо опрацювання їхніх персональних даних. «Наша політика приватності, що поважає європейське законодавство, передбачає створення простіших та ефективніших сервісів. Ми приєдналися до DPA у вивченні цього питання і надалі співпрацюватиме з ним», - йдеться у заяві від Google.

Висновки голландської служби нагляду співпадають із позицію інших європейських країн, занепокоєними кількістю персональних даних, що знаходяться під іноземною юрисдикцією і зібрані у хмарних сервісах, що у своє чергу дає користувачам мінімальний контроль своїх власних даних.

У березні 2012 року Google односторонньо встановив нові умови щодо використання усіх хмарних сервісів компанії, включно із YouTube, Gmail та пошуковиком Google. Це стало поштовхом до розслідування дотримання конфіденційності у шести європейських країнах. 

comments powered by Disqus